Antin Faniudesta ja sen kommentoinnista

Siis mä otan aiheen nyt puheeksi koska se on vaivannut mua viime aikoina niin kovasti.
Ihmisille tuntuu olevan suurta väliä sillä olenko Minä Antti Tuiskun fani vai en, ja jos menen sen paljastamaan jossain, niin siitä saan lähinnä naurua ja "Se on homo"(siis Antti) kommentteja osakseni.
Olen erittäin loukkaantunut aina jos edellisen kaltasta sattuu.
Jos tahtoo puhua täällä nuorten chatissa siitä kenestä tykkää ja kenestä ei niin onhan kai, luojan tähden, herra nähköön, mulla oikeus siihen.
No, se minusta, olisi kiva jos jotkut Antin myös fanit kertoisivat ovatko kokeneet vastaavaa

4

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AnttiFani85

      Totta hitossa oon kuullu kaikenlaista ku oon kertonu tykkääväni Antista ja sen musiikista. Ku en vielä kuulu siihen tavallisimpaan fanilaumaan vaan oon 22 ja työskentelen miehisellä allalla niin vielä enemmän. Musta on ihanaa just tuon työn raskaudenkin ja vaativuuden takia kuunnella Anttia työpäivän jälkeen ja rentoutua. Ei vois olla parempaa. Niin no paitsi ite Antin keikat! Antti vaan osaa olla niin positiivinen ihminen tämän nykymaailman melankolian keskellä, että sitä ei voi muuta ku ihailla. Sen voima jaksaa uskoa ja tehdä töitä omien unelmiensa saavuttamiseksi on melkein kahdehdittavaa. Koska Antti tekee työtään sydämellään, ja paremmin kuin muut, minä en todellakaan häpeä kertoa olevani Antti fani vaan oon siitä ylpeä. Kuunnelkoot muut heviä ja masentukoot, siksi kai ne varmaan muita haukkuuki ku omasta elämästä on toivo ja valo kuihtunu.

      • 51-v nainen

        Minä olen tottunut tähän ihmettelyyn. No työkaverit eivät enää moista ihmettele, ovat asian jo sisäistäneet vuosien varrella, mutta muut kyllä ovat aina "haavi auki" kun tulee puheeksi kenestä laulajasta tykkään.
        Yleensä ihmettelevät minun musiikkimakua.
        Minun iässäni kun olisi kuulemma se humppa-tango -osasto sopivinta musaa.

        Ihmiset eivät tunnu ymmärtävän, että kyse on musiikkimausta, iällä ei asian kanssa ole mitään tekemistä.
        Mulle Antti kolahti jo Idols-kilpailussa, ja voin sanoa, että tykkään kovasti edelleen Antin musiikista ja itse Antista.
        Antin lauluääni on erinomainen ja tanssiesitykset upeaa katsottavaa.
        Antti on fiksu,jalat maassa elävä artisti, joka kehittää itseään koko ajan.
        Hän on esimerkillinen nuori.

        Antti on erittäin positiivinen ihminen ja hänestä välittyy musiikin ja tanssin kautta iloa muillekin.
        On ilo olla Antti-fani.


      • Indzu95

        Olen itse 12- vuotias, mutta olen samaa mieltä! Ennen mä pelkäsin kertoa muille että olen Antti- fani, mutta nyt ajattelen että ihan sama mitä muut sanoo. Mä tiedän kuitenkin että Antti on järkevä, ja tietysti ihana!! Antti rakastaa työtään niin paljon, että se näkyy pitkälle! Mie tykkään kuunella aina Anttia iltasin! Jotain siinä on vaan niin ihanaa...!
        Joten, olisi kiva tutustua uusiin Antti- faneihin. Jos kiinnostaa ikäerosta huolimatta, alkaisitko keskustelu- kaveriksi? ole aina nimellä "Indzu95"!
        Ota yhteyttä, Anttifani85


    • vai onko yleensä elämää.

      Teot puhuu puolestaan ja upea musiikki.
      Mitä väliä onko ihminen homo, hetero, vai mikä.
      Ei minulle ainakaan mitään väliä.

      Kuka on niin hölmö, että on jämähtänyt paikalleen?
      Täytyy sanoa, että on todella vanhanaikainen ihminen , jos moisia homouksia vielä miettii.
      Tommoisella ihmisellä on itsellään ongelmia ja tosi pahoja.
      Toisaalta se homottelu on kateutta.Isketään siihen vanhanaikaiseen, mutta sillä ei tänä päivänä ole mitään merkitystä.
      Jokainen ihminen taplaa tyylillään.
      Merkitystä on vaan sillä, miten työnsä hoitaa.
      Yksityiselämä on jokaisen oma asia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      317
      8133
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      99
      6379
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3683
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      72
      2529
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2450
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2263
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2176
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2024
    9. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      89
      1927
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1585
    Aihe