Käsittääkseni ilmastointi menee automaattisesti päälle kun kääntää puhalluksen ikkuna-asentoon. Pitäisikö ilmastoinnin merkkivalon syttyä tällöin? Omassani ei syty.
Mietin vaan, että meneenkö ilmastointi päälle silloin jos ei käännä valitsinta kokonaan ensimmäiseen ikkuna-asentoon (jalka/tuulilasi), vaan esim. puoleenväliin? (jalka-asennon ja jalka/ikkuna -asennon väliin)
Ilmastointi
6
873
Vastaukset
- omistaja.
Joo menee automaattisesti päälle kun laitat sen ikkuna asentoon eikä valo syty lainkaan...
En kyllä tiedä meneekö päälle siinä puolessa välissä pitää kokeilla. - Caliber-07
on kuulema niin että SE:ssä ei mene ilmastointi päälle itsestään tuossa valitsimen asenossa, mutta SXT:ssä sitten menee.
- ilmas..
minun SE mallissa ilmastointi menee päälle ikkuna/jalkatila asennossa,valo ei syty mutta kompuran ääni voimistuu,elikä menee osittain ainakin päälle.mutta kiun painan ilmastointi nappia ja valo syttyy niin kompuran ääni voimistuu.
- ajamissani
jenkeissä menee ilmastointi eli kompura päälle ikkuna-asennossa. Siis merkkiin ja valmistajaan katsomatta.
- pirmera
Menee myös Nissaneissa ja muutamassa muussakin merkissä. Mikäli ulkolämpätila on tarpeeksi kylmä, ilmastointi ei lähde toimimaan. Tämä on aivan normaalia.
- ikkunapuhallus
pirmera kirjoitti:
Menee myös Nissaneissa ja muutamassa muussakin merkissä. Mikäli ulkolämpätila on tarpeeksi kylmä, ilmastointi ei lähde toimimaan. Tämä on aivan normaalia.
Jep, meni minunkin edellisessä autossa. Hain tällä sitä, että voisi "kikkailla" sen käytön kanssa. Esim. pari kilometriä ennen kotiintuloa kääntää asentoon jossa kompura ei enää ole päällä ja näin kuivattaa kennot kun auto jää seisomaan.
Näinhän suositellaan tehtäväksi ettei kennot jää kosteana homehtumaan.
Tarvii jatkaa kokeiluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986118KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495555Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042026Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241494Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459