Freddy Krueger

Onko Freddy Krueger tullut kenenkään teidän uniin ikinä? Voisi olla aika järkyttävä kokemus saada maailman kuuluisin unienriivaaja omaan uneensa. Tai ehkei se olisikaan niin pelottavaa, mutta ainakin Painajainen Elm streetillä -leffan jälkeen nukkumaan ruvetessaan sitä aina mietti kaikenlaista tämmöstä..
91489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

voi se freddy on aina niin lupsakka ja hauskanen.
kyllähän niitä kattelee mielellään, vaikkei nukkumisesta tulekkaan suuria toiveita niitten jälkeen.

kaikki muut painajaiset sulavaa tappamistoimintaa, mut ite en henkilökohtaisesti pidä siitä viimesestä, elikkä new nightmare.
johtunee ehkä siitä, että se oli liian tosikko mun makuuni. musta huumori, siinä on jotain.

Äänestä

ooks nyt ihan järkevä?

Äänestä
  • nyt vuonna 2009 tulee uus elm street.

    Äänestä

  • JAZUxRx kirjoitti:

    nyt vuonna 2009 tulee uus elm street.

    tulee kyllä 2010 tuo uus malli

    Äänestä

Kyllä Freddy Krueger on ollu unissa, mutta ei painajaisissa vaan lähinnä hmmm noh kehtaakos sitä edes ääneen tällanen kiltti tyttö sanoa. Hauska ja seksikäs heppu, ei voi muuta sanoa! :) Musta huumori, kyllä, siinä on sitä jotain! Robert Englund on ainoa ihminen, kuka voi Freddyn saappaisiin hypätä, remakea odotan kauhulla.

Äänestä

Katsoin youtubesta huvikseen kaikenlaisia videoita ja sit löysin freddy vs. jason 2 trailerin. Aivan mahtavaa että siihen tulee jatko-osa :)

Äänestä
  • Kaikkea ne idiootit uskoo.

    Vaikka jatko-osa joskus tulisi, sitä ei ole tulossa noinkaan pian. Traileria ei ole olemassakaan. Kaikki on fanien tekemää roskaa.

    Äänestä

Tuota noin, mitenkähän tuon nyt muotoilis, mutta kun mä katsoin leffan ja jatko-osan(tulivat sillon joskus telkkarista joitain vuosia takaperin), niin nukahdin kesken leffan sohvalle, enkä nähnyt edes painajaisia koko leffasta. Että niin pelottava se oli.
Tai sitten olin vain niin perusteellisen väsynyt. Ehkä joskus nuorempana se olisikin voinut jotakin väristyksiä aiheuttaakin, mutta ei näin vanhemmalla iällä.
Vähän tylsää että ne tekee nyt jo klassikoiksi muuttuneista kauhuleffoista remakeja. Taitavat tehdä niitä rahastus mielessä ja kun ei enää ole uusia ideoita. :p Sitä tylsää hollywoodia.
Kas kun eivät laita vielä Chld's Playtakin uusiksi? Friday the 13th:stahan niin tehtiin ja kaiketi Halloweenistakin(voin toki muistaa väärinkin).
Psyckosta tehtiin vähän ontuva remake, jossa näyttelijät oli ok, mutta leffa itse ei kyllä päässyt samaan tunnelmaan kuin alkuperäinen, jossa Anthony Perkins heilui veitsen kanssa.
Vois tuon uuden version Nightmare on Elm Streetillä vilkaista sitten kun joskus tulee dvd:lle, mutta kyllä Robert Englund on ainoa oikea ja paras Freddy Grueger.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


REM kirjoitti:

Onko Freddy Krueger tullut kenenkään teidän uniin ikinä? Voisi olla aika järkyttävä kokemus saada maailman kuuluisin unienriivaaja omaan uneensa. Tai ehkei se olisikaan niin pelottavaa, mutta ainakin Painajainen Elm streetillä -leffan jälkeen nukkumaan ruvetessaan sitä aina mietti kaikenlaista tämmöstä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu