Etsimme pääosan esittäjää

Tuotantoyhtiö Häjyt

Olemme kuvaamassa Marraskuussa kokopitkää elokuvaa Helsingissä ja tarvitsisimme kipeästi pääosan esittäjää. Tuotanto-yhtiömme sai elokuvaa varten vain 45.000 EUR suuruisen valtion apurahan mutta valitettavasti näyttelijöille emme voi maksaa palkka. Mutta sen sijaan kokemusta näyttelijät saavat sitäkin enemmän.

Emme valitettavasti suostu ottamaan pääosan rooliin kuin ammattilaisia, sillä kyse on nyt major luokan filmausproduktiosta.

Terveisin

Heikki J. Aaltonen

Tuotanto-yhtiö häjyt Oy

Tarkemmat yhteystiedot

email: [email protected]

6

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • palkkaa?

      Haluatte siis rautaisen ammattilaisen näyttelemään pääosaa, ILMAN PALKKAA?

      Ammattilaiset ei ilman palkkaa työtä tee. Ilmaiseksi ette saa ketään muita kuin alalle vasta yrittäviä, vähän realismia peliin hei!

      Eikö kyllä kuulosta kovin major luokan filmausproduktiolta jos vain 45.000 eurolla teette... Itse olen tehnyt kalliimmallla harrastelija filmejä!

    • Jacues

      Nyt on kyllä jotain mätää. Itse olen näytellyt lyhytelokuvassa ja sain palkkaa siitä en ollut ammattilainen vaan minut otettiin siihen koska olin lahjakas ja erotuin tavallisesta näyttelijästä ja vuorosanojen muistaminen oli helppoa, mutta ette nyt maksaisi edes ammattilaiselle. Mitä helvettiä usko tähän elokuvaan horjuu pahasti. Oletteko 15 vuotiaita nörttejä jotka haluavat tulla isona kuuluiskaksi ja jen.??

      • Tuosta noin vain.

        Päähän jollain. Tule sit uudestaan soittamaan suuta, kun olet jotain muuta saavuttanut.


      • Paikannäyttäjä

        Tämähän on vitsi jos luet ilmoituksen uudestaan
        niin huomaat että ko. teksti on 15v tekemä.


      • ...
        Paikannäyttäjä kirjoitti:

        Tämähän on vitsi jos luet ilmoituksen uudestaan
        niin huomaat että ko. teksti on 15v tekemä.

        välttämättä. kyllä sitä vanhemmiltakin ihmisilta huonoa huumoria irtoo.


      • ...
        ... kirjoitti:

        välttämättä. kyllä sitä vanhemmiltakin ihmisilta huonoa huumoria irtoo.

        se piti vielä sanoa, että täähän oli loppujen lopuks aika hyvää sarkasmia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      143
      5237
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      87
      4658
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      51
      4268
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3983
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3771
    6. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3663
    7. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3615
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3363
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2383
    10. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      191
      2311
    Aihe