IPU:lle oma logo

Siinäpä tälle ryhmälle aivan oikea ja sopiva logo!
Ja eikun käsivarsinauhoja sitte kiinnittelemään!!
Ja tietenki politiikkaansa perustuvaa pelottelua harrastamaan!
5298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hakaristisi oikea osoite on asiaperustein totalitarismia kannattavat puolueet.
Tällöin kaikki EU-puolueet voisivat omia suosittelemasi hakaristin yhteiseksi logokseen.

Äänestä

Joku syyttää kommunistiksi, joku natsiksi. Huvittavaa. Ipulaisuudella ei kuitenkaan ole kummankaan kanssa mitään tekemistä.

Äänestä
  • On ristiriitaista samalta jätkältä väittää jotakuta samaan aikaan saksalaiseksi natsiksi ja kommunistiksi. Se kertoo vain nykynuorisosta, historiaa tuntemattomasta sukupolvesta. Sama jätkä syyttää toisia fasisteiksi ja samaan aikaan kuitenkin raivoaa juutalaisia vastaan. Jälleen ristiriita!

    Jostakin Natsi-Saksasta alkaa - ellei ole jo - olla sen verran aikaa, että on vähintäänkin epätoivoista ja epäuskottavaa käyttää sitä sammaloitunutta leimausta enää, joten siitä tuskin kannattaa ottaa paiseita.

    Sama kai, jos joku tulisi väittämään, että iput ovat habsburgilaisia monarkisteja. Ketä voisi vähempää kiinnostaa.

    On toisaalta olemassa Suomen Sisuja, joittenka porukkaa ON NÄHTY vsl:n/ipun kokouksissa, kun eihän heitä kaikkia kukaan tunne eikä ole ilmaantunut perustetta heiltä sisäänpääsyäkään evätä mutta puolueen sinänsä kannattaa pitää kilpensä puhtaana ulkomaalaisvastaisuudesta ja "kansallismielisyydestä" siltä osin kuin se edellyttää toisten kulttuurien vihaamista. Se pilaa isänmaallisuuden maineen, josta eräät vihreät ja punaiset rotat saavat jälleen uuden syyn polkea sitä lokaan.

    Äänestä

ettei pilkka kääntyisi omaan nilkkaasi;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hakaristi.. kirjoitti:

Siinäpä tälle ryhmälle aivan oikea ja sopiva logo!
Ja eikun käsivarsinauhoja sitte kiinnittelemään!!
Ja tietenki politiikkaansa perustuvaa pelottelua harrastamaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu