Exxon ja Conoco Philips

Eivät ole noudattaneet Venezuelan nykyistä lainsäädäntöä.

Energiaministeri Ramirez sanoi, elleivät ulkomaalaiset energiayhtiöt noudata Venezuelassa olevia lakeja, ne joutuvat lähtemään maasta eikä niille makseta minkäänlaista kompensaatiota. "Asia on tehty selväksi jo viime vuonna."

Asiasta neuvotellaan vielä.
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koskahan tympeä Lilius huomaa mahdollisuudet?

Äänestä
  • maat uskalla tehdä mitään siirtoja, jollei usa näytä vihreää valoa.

    Usa on vuosikymmeniä pompittanut saastuttavaa teollisuuttaan Kauko-Idän kehitysmaissa, kun se on ensin saanut ne muiden lammasmaisesti käyttäytyvien maiden avulla pakotteilla polvilleen.

    Usalla on aina ollut etuoikeus ensin siirtää teollisuutensa näihin maihin monopoliasemaan, ja vasta sitten muille maille on tippunut rippeitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulos Venezuelasta kirjoitti:

Eivät ole noudattaneet Venezuelan nykyistä lainsäädäntöä.

Energiaministeri Ramirez sanoi, elleivät ulkomaalaiset energiayhtiöt noudata Venezuelassa olevia lakeja, ne joutuvat lähtemään maasta eikä niille makseta minkäänlaista kompensaatiota. "Asia on tehty selväksi jo viime vuonna."

Asiasta neuvotellaan vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu