Toisen kerran perättäisinä kuukausina all in unibetille pokeriin.
Ee en tiedä mitä mä teen. Kotio en kehtaa mennä, muija lähtee
Ee en tiedä mitä mä teen. Kotio en kehtaa mennä, muija lähtee
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tee parannus, ja lopeta pelaaminen Jeesus auttaa sua.
Rehellinen itseensä meno.
Ja pyydä Jeesusta, niin hän armahtaa ja antaa anteeksi sinulle.
Nouse ja lopeta. Ja ota asema Seurakunnan työntekijänä.
Kohota katseesi Kristukseen ja VEREN ARMOON. SAAT KAIKEN ANTEEKSI KUN HYLKÄÄT SYNTISI.!
Käänny Jeesuksen puoleen Hän armahtaa ja rakastaa sinuakin, virheistä huolimatta..
Kun katsot ihmiseeen niin suutut, kun katsot Jeesukseen, niin muutut!
Ja rukoile, niin kehtaat mennä kotiinkin.
Muistan sua nyt heti rukouksin!
Tee parannus, ja lopeta pelaaminen Jeesus auttaa sua.
Rehellinen itseensä meno.
Ja pyydä Jeesusta, niin hän armahtaa ja antaa anteeksi sinulle.
Nouse ja lopeta. Ja ota asema Seurakunnan työntekijänä.
Kohota katseesi Kristukseen ja VEREN ARMOON. SAAT KAIKEN ANTEEKSI KUN HYLKÄÄT SYNTISI.!
Käänny Jeesuksen puoleen Hän armahtaa ja rakastaa sinuakin, virheistä huolimatta..
Kun katsot ihmiseeen niin suutut, kun katsot Jeesukseen, niin muutut!
Ja rukoile, niin kehtaat mennä kotiinkin.
Muistan sua nyt heti rukouksin!
Asia vaan pahenee jos jatkaa samaan malliin. Kohta sulla on kymmenien tuhansien velat jos jatkat. Kokemusta nimittäin löytyy täältä päästä.
mutta kyllä alkaa tuntua ettei se jeesus taida pelastaa...ei oo auttanu vaikka rukoiltu ollaan, ei oikeen jaksa enää uskoa kun ei tule mitään vasta kaikua tualta taivaasta =))
Onneksi pelaat Unibetillä, jos et osaa pelata. Saatan saada osinkoa.
Vakavasti puhuen: Luuletko Jeesuksen tai Jumalan automaattisesti auttavan, jos et tee asialle mitään? Itsekin on tehtävä jotakin.
Ja ensimmäiselle neuvojalle: En tiedä mitä yhteistä Jumalan anteeksiannolla on vaimon anteeksiannolle.
tavoittele niitä minun rahojani. Ne on viheliäisen vihtahosun rahoja. Jos niitä rahojani lähdet vartavasen unibetiltä etsimään se on elämäsi varma loppu. Valitettavasti.
Huomaan, että ensinnäkään et ymmärrä huumoria. Toiseksi huomaan, että olet varsinainen kiihkoilija. Mikä ihme siinä on, että uskonnon ja pokerin yhdistäminen saa jotkut ihmiset aivan kilahtamaan?
Miksi on uskovaisia pokerinpelaajia? "Varta vasten toisten rahojen hakeminen"? Mitä pahempaa siinä on, kuin rahojen voittamisessa yleensä? (Huomautan edelleen, että se oli vitsi, ja ettet ymmärrä huumoria)
Lisäksi suuri osa häviävistä pelaajista pelaisi rahat kasinolla. Se taas tarkoittaa, että yritykset rikastuvat. Eikö ole parempi, että raha kiertää "tavallisille ihmisille"?
Pokerinpelaaminen ei tarkoita sitä, että täytyy olla ahne. Monet pokerinpelaajat lahjoittavat paljon rahaa hyväntekeväisyyteen, sellaisia summia, joita eivät muuten pystyisi lahjoittamaan.
En ymmärrä, miten heitä voi pitää "pahoina ihmisinä".
Uskon Jumalaan, ja uskon, että pokerinpeluu ei vie taivaspaikkaani.
Jos et muihin kohtiin vastaa/osaa vastata, vastaa edes tähän:
Miksi en pääsisi taivaaseen, jos Jumala lupaa Raamatussa, että kaikki, jotka häneen uskovat, pääsevät taivaaseen? (Tätä tarkoitan sillä kiihkoilulla.) Väität, ettei voi päästä taivaaseen jos pelaa pokeria. Pokeri, jos on syntiä, on vain synti muiden joukossa. Miksi sen pelaaminen estäisi taivaaseen pääsyn? Et ole tainnut lukea Raamattua kovin tarkkaan.
Perustele edes argumenttisi tarkemmin. Ärsyttävää, kun yrittää keskustella rakentavasti, niin tulee tuollaista tekstiä takaisun.
Miten niin vihtahousun rahoja, ihan kuin sinun rahojesi voittaminen olisi pahempaa kuin muiden voittaminen?
Luvin ihan päällisin puolin sinun vastaukset minulle. Noin joka toisen lauseen.
Sanoisin siintä mitä jäi mieleen että ei kannata ottaa liian vakavasti näitä tähän palstaan tulleita kirjoituksia uskominen taivaan isään ja pelaamisen yhdistelmä arvailuja huono vai hyvä.
Rahojeni voittaminen ei ole pahempaa mutta se on mahdotonta. Viheliäinen vihtahousu oli sinulle jätetty kuin avain arvoitukseen siis tekstissä. Eli tarkoitin että keskusteluun oli tullut nyt aikaisemmin viheliäinen vihtahousu seurakunnan työntekijänä tarkoittaa silloin sitä että älä metsästä seurakunnan työntekijän olemattomia rahoja pokerissa. Niitä ei ole ja se on turhaa ja loputonta hommaa joka johtaa varmasti parhaimmillaan vain hankaluuksiin häviöiden merkeissä.
Tarjosin näin mahdollisuutta Hercule Poirottmaiseen ratkaisuun, Ahaa tämä on feikki koska kun ensimmäinen teksti oli fiktio. Rehti ja reilu seurakunnan työntekijä ei pelaa spokkaa. Ei mitään rahapelejä tai käy huorissa tai ota suihin naapurilta.
Klassinen pokeritotuus piti jälleen paikkansa: Tyhmiä ei kannata hämätä :) No, ehkä ensi kerralla tajuan.