Mun ongelma on se että oon ollut itseäni 10 vuotta vanhemman miehen kanssa (se on 34, ei siis mikään vanha..)ja jo yli puoli vuotta seksi on tosissaan takellellu. Me eletään eri kaupungeissa ja nähdään aika harvoin, mut aina nimenomaan mies on puhunu yhteisestä tulevaisuudesta. Viime joulun jälkeen seksi on ollu tosi hankalaa.Tuntuu että mies jonkin syyn varjolla torjuu mut tai sit keksii jonkin typerän riidanaiheen. Jos yritän ottaa asiaa puheeks, tulee kauhee välitus. Pornoa mies kattelee kuitenkin ja tyydyttää itsensä, eikä sillä mitään vikaa tunnu erektiossakaan olevan.. Mä oon aina ollu se innostuneempi osapuoli, mut nyt mulla alkaa pahasti jo itsetunto rakoilla.. Mies ei koskaan katso mua, eikä kommentoi ainakaan positiivisesti mun ulkonäköä. Sen sijaan se kyllä kehuu muita naisia ja kertoilee mulle seksiseikkailuistaan. Mun ehdotukset seksielämän piristämiseks menee täysin kuuroille korville. Kun lähetän rohkeita ehdotuksia tekstiviestitse, tyyppi ei vastaa, mutta sitten se vastaa jos puhutaan jostain arkijutuista. Kaikki merkit viittais siihen, että hommasta on hohto pois ja sillähän ois kaikki mahdollisuudet hääräillä muiden kans koska meil on tämmönen kaukosuhde. Kuitenkin mies vastikään kosi mua.Mä oon tosi hämmentyny ja entistä pahantuulisempi.. Mies varmasti tietää et mä en oo tyytyväinen tilanteeseen. Mitä meidän suhteessa oikein on meneillään?
Vastaukset 4
- mummo maalta.
Surullinen puolestasi, kun olet noin nuorikin vielä. Syitä voi olla monia ja yksi syy saattaa olla toinen nainenkin. Miettisin tarkasti, kannattaako suhteessa jatkaa. Jatkuva puutteessa eläminen ja torjutuksi tuleminen murentaa naisen sisältä. Jos tilanne jatkuu samana vuosia, ei enää osaa nähdä itsessään mitään kaunista ja itsetunto on nollalukemissa. Lannistuu, oppii hyväksymään sen, että ei kelpaakaan kenellekään sellaisena kuin on. Vaikka seksin merkitystä parisuhteessa jotkut vähättelevätkin, minun mielipiteeni on, että se silti vaikuttaa jokaiseen asiaan elämässä.
- DD.
Veikkaanpa ettei mies välitä susta sillä tavalla. Pitää sua jotenkin ällönä tai jotain. Voi olla että sillä on toinen nainen siellä omalla paikkakunnalla. Tiedä vaikak naimisissa olisi. Heppu on ehkä myös jäänyt pornoon koukkuun. Juokse äkkiä karkuun!
- Elä elämäsi niin,että olet ...
Kannattaa juosta karkuun ja lujaa!Jos ei toimi alussa,huonommaksi menee vaan jos jatkaa.Onkohan mahdollista,että kyseessä onkin ns.kaappihomo joka etsii vaan kulissia,näitähän tuntuu nykypäivänä löytyvän pilvin pimein.Älä tuhlaa aikaasi tuollaiseen,maailma on täynnä hyviäkin miehiä,toivon,että löydät onnesi.
- odotat.?
Elä elämäsi niin,että olet ... kirjoitti:
Kannattaa juosta karkuun ja lujaa!Jos ei toimi alussa,huonommaksi menee vaan jos jatkaa.Onkohan mahdollista,että kyseessä onkin ns.kaappihomo joka etsii vaan kulissia,näitähän tuntuu nykypäivänä löytyvän pilvin pimein.Älä tuhlaa aikaasi tuollaiseen,maailma on täynnä hyviäkin miehiä,toivon,että löydät onnesi.
-hukkaan menee aikasi.etsi nuorempi saat koulata miten ittelles sopii.ihanaa lempeä kun pääsee toisen samoin ajattelevan kanssa samoihin ajatuksiin ja tekoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3391165Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3981095- 102905
- 82817
- 78792
- 82746
- 37676
- 50675
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39670- 103664