mies ei haluu

torjuttu

Mun ongelma on se että oon ollut itseäni 10 vuotta vanhemman miehen kanssa (se on 34, ei siis mikään vanha..)ja jo yli puoli vuotta seksi on tosissaan takellellu. Me eletään eri kaupungeissa ja nähdään aika harvoin, mut aina nimenomaan mies on puhunu yhteisestä tulevaisuudesta. Viime joulun jälkeen seksi on ollu tosi hankalaa.Tuntuu että mies jonkin syyn varjolla torjuu mut tai sit keksii jonkin typerän riidanaiheen. Jos yritän ottaa asiaa puheeks, tulee kauhee välitus. Pornoa mies kattelee kuitenkin ja tyydyttää itsensä, eikä sillä mitään vikaa tunnu erektiossakaan olevan.. Mä oon aina ollu se innostuneempi osapuoli, mut nyt mulla alkaa pahasti jo itsetunto rakoilla.. Mies ei koskaan katso mua, eikä kommentoi ainakaan positiivisesti mun ulkonäköä. Sen sijaan se kyllä kehuu muita naisia ja kertoilee mulle seksiseikkailuistaan. Mun ehdotukset seksielämän piristämiseks menee täysin kuuroille korville. Kun lähetän rohkeita ehdotuksia tekstiviestitse, tyyppi ei vastaa, mutta sitten se vastaa jos puhutaan jostain arkijutuista. Kaikki merkit viittais siihen, että hommasta on hohto pois ja sillähän ois kaikki mahdollisuudet hääräillä muiden kans koska meil on tämmönen kaukosuhde. Kuitenkin mies vastikään kosi mua.Mä oon tosi hämmentyny ja entistä pahantuulisempi.. Mies varmasti tietää et mä en oo tyytyväinen tilanteeseen. Mitä meidän suhteessa oikein on meneillään?

4

1774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mummo maalta.

      Surullinen puolestasi, kun olet noin nuorikin vielä. Syitä voi olla monia ja yksi syy saattaa olla toinen nainenkin. Miettisin tarkasti, kannattaako suhteessa jatkaa. Jatkuva puutteessa eläminen ja torjutuksi tuleminen murentaa naisen sisältä. Jos tilanne jatkuu samana vuosia, ei enää osaa nähdä itsessään mitään kaunista ja itsetunto on nollalukemissa. Lannistuu, oppii hyväksymään sen, että ei kelpaakaan kenellekään sellaisena kuin on. Vaikka seksin merkitystä parisuhteessa jotkut vähättelevätkin, minun mielipiteeni on, että se silti vaikuttaa jokaiseen asiaan elämässä.

    • DD.

      Veikkaanpa ettei mies välitä susta sillä tavalla. Pitää sua jotenkin ällönä tai jotain. Voi olla että sillä on toinen nainen siellä omalla paikkakunnalla. Tiedä vaikak naimisissa olisi. Heppu on ehkä myös jäänyt pornoon koukkuun. Juokse äkkiä karkuun!

      • Elä elämäsi niin,että olet ...

        Kannattaa juosta karkuun ja lujaa!Jos ei toimi alussa,huonommaksi menee vaan jos jatkaa.Onkohan mahdollista,että kyseessä onkin ns.kaappihomo joka etsii vaan kulissia,näitähän tuntuu nykypäivänä löytyvän pilvin pimein.Älä tuhlaa aikaasi tuollaiseen,maailma on täynnä hyviäkin miehiä,toivon,että löydät onnesi.


      • odotat.?
        Elä elämäsi niin,että olet ... kirjoitti:

        Kannattaa juosta karkuun ja lujaa!Jos ei toimi alussa,huonommaksi menee vaan jos jatkaa.Onkohan mahdollista,että kyseessä onkin ns.kaappihomo joka etsii vaan kulissia,näitähän tuntuu nykypäivänä löytyvän pilvin pimein.Älä tuhlaa aikaasi tuollaiseen,maailma on täynnä hyviäkin miehiä,toivon,että löydät onnesi.

        -hukkaan menee aikasi.etsi nuorempi saat koulata miten ittelles sopii.ihanaa lempeä kun pääsee toisen samoin ajattelevan kanssa samoihin ajatuksiin ja tekoihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      187
      3686
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      149
      1117
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1024
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe