eli siis, mulla on nyt viime viikkona ollu aivan järkyttävä syömishalu! en oo koskaan ollut mikään suursyömäri mutta nyt on koko ajan pakko syödä/napostella jotain. ja sitten, silloin tällöin alaselässä on kipua, olen väsynyt useammin nyt kuin mitä oon koskaan ollut, välillä tuntuu siltä ku olisin kipeeksi tulossa. oon kuullut et raskauden alussa syömishalut yleensä katoaa mutta voiko asia olla myös toisin päin...?
onko näistä mikään
raskusoire...
2387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
minulla oli ihan raskauden alussa, ennen testaamistakin älyttömiä syömis puuskia!!! eka teki mieli suolaista sen jälkeen makeaa ja makean jälkeen suolaista... ja ala selkää vihloi aika kovastikin välillä... nää oireet oli varmaan pari tai kolme viikkoo, ja sit oli suht normaali olo, paitsi rinnat tosi kipeet... raskausviikolla n.6 alkoi ällötys, ei missään vaiheessa ruoka maistu kunnolla, oon varmaan laihtunutkin! Nyt tuntuu et ihan hyvä et aluks söin hulluna kun ei enää maistukka! nyt oon viikolla 9, en oo oksentanu kertaakaan, ällötystä ollu vaan, ja yksityinen gyne sanoi ettei enää olo pahemmaks luultavasti mee!!! ihanaa jos selviää näin vähällä pahoinvoinnilla!!!
parasta aikaa päällä. Olen rv 7 5 ja jos en syö koko ajan niin tulee ihan kamalan huono olo. Siitä huomasin raskaustestinkin tehdä, kun yölläkin alkoi nälkä olemaan vaikka illalla söinkin ihan normaalisti.
Sanoin siinä rv 5 tai jotain mun miehelle illalla että tää ei voi olla enää normaalia. Että mun on pakko olla raskaana. Ihan samanlaista nälkää oli nimittäin esikoista odottaessa. Joten siitä ei voinut erehtyä.