4D Ultra SJK/Vaasa?

Tästä asiasta on näköjään paljon kyselty,niin kysyn sitten lisää.
Elikkä,helmikuulla on tulossa ihka ensimmäinen,ja olen haaveillut menemään 4D ultraan,ja olen etsinyt hintaa joka paikasta,mutta eivaan iske silmiin..
Onko joku käynyt Seinäjoella(onko siellä edes) tai Vaasassa?
Hinta?Millaista oli?jne
3861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ole kummassakaan 4d-mahdollisuutta, vaan pitää lähteä noihin suurempiin kaupunkeihin. Vaasan sairaalassa on 3d tai 4d laite mutta sitä käytetään vaan äärimmäisissä hätätapauksissa kun sikiö tai äiti on vaarassa.

Äänestä

Tuo 4D ultra on ihan turhaa touhua ja turhaa hössötystä, jos sikiöllä ei epäillä olevan mitään ongelmia.

Mutta tämä on tietenkin vain minun mielipiteeni, tehkööt jokainen niin kuin haluaa! :)

Äänestä
  • Nimenomaan, jokainen itse päättäköön kuinka paljo raskaudestaan haluaa hössöttää. Mitä vikaa on jos on onnellinen raskaudesta ja tulevasta vauvasta ja haluaa hössöttää ja nähdä vauvan jo etukäteen? Mitä pahaa siinä on? Keksitkö mitään oikeesti järkevää syytä olla hössöttämättä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helmivaavi kirjoitti:

Tästä asiasta on näköjään paljon kyselty,niin kysyn sitten lisää.
Elikkä,helmikuulla on tulossa ihka ensimmäinen,ja olen haaveillut menemään 4D ultraan,ja olen etsinyt hintaa joka paikasta,mutta eivaan iske silmiin..
Onko joku käynyt Seinäjoella(onko siellä edes) tai Vaasassa?
Hinta?Millaista oli?jne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu