Sain varhaisen keskenmenon heinäkuussa, rv 4 jotain, tyhjennysvuoto oli runsasta ja kesti 9 päivää, missään en käynyt kun näin aikaisessa oltiin. Ensimmäiset kuukautiseni tämän jälkeen alkoivat eilen, olivat normaalia kiertoa viikon myöhässä.
Kysynkin teiltä, joiden raskaus on mennyt näin ihan alussa kesken, että miten kiertonne tasautui ja onko teitä onnistanut uusi raskaus miten nopeasti tämän jälkeen?
Kysynkin teiltä, joiden raskaus on mennyt näin ihan alussa kesken, että miten kiertonne tasautui ja onko teitä onnistanut uusi raskaus miten nopeasti tämän jälkeen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Otan osaa keskenmenoosi. En osaa vastata kysymykseesi, mutta minua kiinnostaa tietää varhaisen km:n oireet ennen vuotoa? Oliko raskaustesti positiivinen niin että viivat olivat yhtä vahvat? Itselläni viivat ei ole yhtä vahvat ja vatsaa kouristelee. Mietin, onko istukassa vikaa kun hormonipitoisuus on pieni (tulkitsen sen siis noin).
Tunnen kaksi naista, jotka ovat raskautuneet uudelleen 3kk:n sisällä keskenmenosta. Pidän sinulle peukkuja!
Tsemppiä ja lohdutushali!
Hei, minulla oli jo ennen kuukautisia vahva tunne ,että jotain on tekeillä, nännini olivat arat ja vatsaa "nippaili" tein testin sinä päivänä kun kuukautisten olisi pitänyt alkaa ja sain hailakan plussa, seuraavana päivänä testasin uudelleen ja sain jo vahvan plussan, ei siitä sitten mennyt kuin muutama päivä kun alkoivat kovat vatsakivut *yleensä ei edes menkat oireile mitenkään* ja alkoi todella runsaat vuodot, jotka pysyivät runsaina lähes sen 9 päivää ://
Mulla takana kolme keskenmenoa. Joka kerta ensimmäinen kierto keskenmenon jälkeen on ollut n. 6 viikkoa, seuraava kierto jo ihan normaali.
Mulle tuli keskenmeno maanantaina. En ollut ehtinyt vielä testata koska menkat heitelly pillereiden syönnin lopettamisen jälkeen rajusti. Mulle tuli yöllä vatsa todella kipeäksi ja oli semmonen tunne että ei oo normaalia koska yleensä mulla ei ole menkkakipuja. maanantaina vuoto oli runsasta ja vieläkin on vuotoa vähäsen. Tässä mietin että mennäkkö lääkäriin vai ei kun 1.10 on gynekologi aika varattu?