minä skorpioni nainen ja härkä mies emme tule toimeen..
on aivan uskomatonta että mikään asia ei tunnu menevän oikein.
jos haluan hieman omaa rauhaa..päivän,pari..niin silloin luullaan että lähden pettämään.jos en tahdo puhua tunteistani niin silloin salaan jotain.jos en vastaa heti puhelimeen niin olen suuttunut.jos lähden viikonlopuksi mökille niin pitäisi siellä istua puhelin korvalla jatkuvasti.jos menen viik.loppu yöksi töihin jossa olen ihmisten kanssa tekemisissä niin lähen kattelemaan muita miehiä.ja minun täytyisi käyttää omat rahani jatkuvasti,hän vain säästää ja pihtaa.
ollaan oltu yhdessä n.3kk mutta siitä ajasta erottu n3 kertaa ja riidelty..monta kertaa.
onko nämä härälle tuttuja piirteitä? en ehkä ikinä halua enää tutustua niin omistushaluiseen härkään. en tarkoita että itse olisin täydellinen aina riitaan tarvitaan kaksi.mutta jos sitä riitaa haetaan hakemalla niin en ymmärrä.
onko mahdollista
4
1668
Vastaukset
- vielä että
härkämies ei osaa erottaa totta ja valhetta keskenään vaikka se lyötäs 10 tuuman naulalla sen keskelle päätä, sinuna antaisin herran mennä, ne ei tosiaankaan ole mitään korvaamattomia.
- kyllä kyllä
näin on..valehtelu puuttui vielä listasta :) laitoin miehen menemään mutta tiedän että hän laittaa vielä viestiä että"en halua menettää sinua,anna anteeksi että olen tälläinen"
just juu se on nyt kuultu niin monta kertaa jo että sen teho loppui:)
- niin tutulta
yritin seurustella yhden härkämiekkosen kanssa, mutta oli just tuommoista, kyttäs ja vahti. Aivan hirveätä, välillä oli menossa naimisiin, välillä olin pettävä-nainen. Huoh, onneksi pääsin eroon.
- -S-
Itse kanssa skorpparina tulin huomaamaan kahden vuoden seurustelun aikana että härkä ei ole paras mahdollinen kumppani.
Sairaalloisen mustasukkaisia, epäileviä, ennakkoluuloisia ja äkkipikaisia.
Mustasukkaisuus alkoi ihan pienistä viattomista asioista, joita sitten itse rupesin välttelemään että säästyisi riidalta.
Mutta asia paheni niin etten lopulta saanut käydä yksin omilla vanhemmillani tai ilman hänen asettamiaan kotiintuloaikoja. Ja jos en ollutkaan ajallaan kotona niin sitten oli kovat kuulustelut että missä olen ollut, kenen kanssa ja mitä tehnyt.
Jatkuva epäily on henkisesti raskasta, ja loppuajasta mieleni teki antaa aihetta hänen sairaille epäilyksille...!
Onnellisesti erossa! :DDD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892