Mikä vikana??

Voiko sitruuna-simaviini olla liian hapanta kun
ei käy laitoin jo toiset viinihiivat,kylmään
veteen enkä polttanut hiivoja.IHMETYTTÄÄ jo
2vrk/eikä käy yhtään.
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TYHMÄKÖ OLET KUN ET TIEDÄ ETTÄ HIIVAN TOIMINTA
HIDASTUU/LAKKAA KOKONAAN KYLMÄSSÄ!!!

Äänestä

Eipä varmaan. Luitko varmasti viinihiiva paketin
kyljestä ohjeen minkä lämpöiseen veteen ne pitää
laittaa (parhaasen lopputulokseen halutessasi
lämpömittari olis ehoton).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaneli kirjoitti:

Voiko sitruuna-simaviini olla liian hapanta kun
ei käy laitoin jo toiset viinihiivat,kylmään
veteen enkä polttanut hiivoja.IHMETYTTÄÄ jo
2vrk/eikä käy yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu