Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Lypsynopeus?

Olen vasta harjoittelija,mutta itselläni menee noin kolme sekunttia juuresta terskan alkuun.Onko tämä sopiva aika,vai teenkö lypsyn liian harvakseen.Venytyksestä puheen ollen minusta ainakin tuntuu,että tämä tapahtuu lypsyn aikana ,koska teen tämän aika topakasti.
51269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ota vielä pari sekkaa pois ajasta sit on hyvä :)
he heh

Äänestä

3 sekkaa on aivan liian vähän...kyllä sen täytyy vähintään 10 sekkaa kestää. Ei tuu muuten tuloksia...

Äänestä

Sopiva määrä aluksi ainakin. Yleisesti ohjeistaen hyvä vedon pituus on 2-5 sek, ehkä ylikin. Mitä pidempi veto, sitä suurempi vaikutus paksuuteen, kun taas lyhyemmät vedot vaikuttavat enemmälti pituuteen.

Äänestä
  • tee jokatoinen kerta pitkäveto ja jokatoinen lyhyt niin tulee samalla kertaa pitkä ja paksu mulkku;)

    Äänestä

voin opettaa sulle uusia ja kivoja lypsy teknikoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kake kirjoitti:

Olen vasta harjoittelija,mutta itselläni menee noin kolme sekunttia juuresta terskan alkuun.Onko tämä sopiva aika,vai teenkö lypsyn liian harvakseen.Venytyksestä puheen ollen minusta ainakin tuntuu,että tämä tapahtuu lypsyn aikana ,koska teen tämän aika topakasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu