Tiineenä nainen on

TYHMIMMILLÄÄN!
7668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitä sä tänne tollasia latelet tyhmä!!

Äänestä

Ei mut toi on ihan totta, ja turha siitä on kenenkään vetää hernettä nenään. Mä ainaki huomasin odottaessani, et olin ihan idiootti, en ajatellu asioita loppuun saakka, en tajunnu mitään, en kuunnellu mitä esim. mies mulle jutteli enkä jaksanu keskittyä. sitä on niin keskittyny siihen raskauteen ja oman kropan kuulosteluun 24/7 ettei mikään muu mahdu kaaliin. Mä ainaki tunnustan et oma älykkyysosammäärä laski puolella raskauden aikana.

Äänestä
  • Jaaha, että ihan naiset ovat...kyllä täällä aivan järjissään on oltu ja elämään kyetty vaikka vauvaa odotellaankin. Loppuajasta se on asiaan kuuluvaa että ajatukset kiertyvät synnytyksen ja itsensä ympärille. Aloittajalla vissiin aika laaja otos odottajista kun tietää tällasen asian julistaa?

    Äänestä

  • maami kirjoitti:

    Jaaha, että ihan naiset ovat...kyllä täällä aivan järjissään on oltu ja elämään kyetty vaikka vauvaa odotellaankin. Loppuajasta se on asiaan kuuluvaa että ajatukset kiertyvät synnytyksen ja itsensä ympärille. Aloittajalla vissiin aika laaja otos odottajista kun tietää tällasen asian julistaa?

    myöskään oo huomannu,että oisin mitenkään TYHMEMPI!!
    Ihan normaali ajatukset ja osaan edelleen kuunnella jos joku jotain sanoo ja ei mun ajatukset pyöri tän raskauden ympärillä 24/7.

    Äänestä

mutta en muista läheskään kokoajan olevani raskaana. Elämässä on niin paljon muutakin.

Äänestä
  • mä tunnen olevani joka hetki raskaana ja vaikka koetanki kovasti ajatella "muita" ajatuksia niin en siihen vaan pysty.on tulossa esikoinen ja kaikki on niin uutta,elämä mullistuu kokonaan.ei enää elämä pyöri oman navan ympärillä.ja miten hormoonit vaikuttaakin kehoon ja mieleen,ei siinä paljoa pysty mauuta ajattelemaan.kaikki odotukseen kuuluva pyörii päässä,mut en mä sen takia kyllä tyhmempi tunne olevani.

    Äänestä

Minä taasen olen tullut entistä viisaammaksi raskauden myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihastunut. kirjoitti:

TYHMIMMILLÄÄN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu