Moi muut äipät.
Minua onnisti kerralla, ja kunnolla.
Meille syntyi vajava kuukausi sitten 5- lapset.
Neljä tyttöä ja yksi poika.
Olin leikkauksessa. Ja nukuin ensimmäiset 3,5 vuorokautta melkein putkeen.
Lääkärissä aikoinaan kun aloin odottamaan näitä vitosiani, luultiin mahassani olevan 2- lapset.
Yllätys sitten pamahti kun alkoi omituinen verenvuoto raskauden alussa, ja menin sitä sitten valittelemaan lääkäriin. Muistan vieläkin lääkärin sanat ultrassa" Täältähän löytyykin, 1,2,3,4, ja viideskin lapsi" Katsoin tyhmänä hoitajaa/lääkäriä vai mikä olikaan, ja sanoin "älä viitti kusettaa hei" Siinä meni n. 2 kuukautta kunnes todellakin tajusin että mahassani on 5 lasta, eikä kaksi.
Alkoi hirmuinen tavaroiden ostelu. Tilattiin jostaki ulkomaan nettisivuilta kahdet vaunut, joissa yhdessä oli 3 vaunu osaa ja toisessa 2 vaunu osaaa.
Piti muuttaa isompaan kämppäänkin. Välillä harmittaa, ja suututtaa kun tuntuu ettei tahdo jaksaa, mutta kun mieheni on kotona kanssani tunnen vahvistuvani joka päivä. Tsemppiä muille.
Minua onnisti.
panthero
3
1211
Vastaukset
- Plöööö
No johan nyt pomppas!!! Uskotkohan nyt tuota itekkään. Voitko vielä kirjotella lisääkin noita ei-uskottavia tarinoita?? He, he!!
- S**
Siis vau ja voi kauhee.. ihan mieletön määrä vauvoja.. onnea heistä.. Haluisin tietää et sdaivatko he alkunsa ihan luomusti vai oliko sulla jotain hormoonihoitoja alla?? Tsemppiä ja voimia :)
- sitä juttua
Kai nyt vitosten uutinen lehtissä olisi, mutta en oo kuullut/nähnyt mitään. Oletkos Sinä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263478
- 801708
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa821188Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1561142- 45971
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.52957Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe179906- 61902
- 42856
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139795