Saakohan mistäänpäin Suomen maata purutupakkia eli vanhaa kunnon MÄLLIÄ jota punaniska kullankaivajat pureskelivat vielä 40-luvun Suomessakin.
Ainakaan kahdessa tupakkakaupassa sitä ei myyty ollenkaan, joista kävin kysäisemässä viime viikolla. Marketeista ja kioskeista nyt on turha kysyäkkään.
Purutupakka eli mälli
9
4656
Vastaukset
- Itsenäisyyden ja kaiken muu...
EU maissa kiellettyä myydä nuuskaa, purutupakkaa, mälliä tmms.... Kumma juttu jos eivät tupakkakaupoissa sulle sitä kertoneet
- marlboroman...,
Kerroppa miksi muissa euroopan maissa myydään nuuskaa suomea lukuunottamatta?
Sä valehtelet.
- hei säkö sitä haluut
mä myyn desin 22 €uro osta pois?? oiss Vand Diannia tarjolla sovitaan osoite niin lähetys onnistuu mun pojat lähettää ovelle asti.
- Nuori_Eläkeläinen
Kertokaa mistä voi ostaa mällitupakkaa? 2017 ?!!!
- Mällisuu
Monista EU-maista. Täysin sallittua EU:ssa vaikka joku tuossa kovasti väitti omia arvailujaan.
- röökinarkkari
Uusi tupakkalaki kieltää vihdoin tämän myynnin suomessa, en kyllä tiedä onko kielto jo voimassa, jos ei ole niin tupakkakaupoista voi vielä löytää tai sitten ei, koska ei tätä välttämättä myydä muutenkaan kun kukaan ei käytä... sen verran järkeä suomalaisilla on sentään että tätä paskaa eivät käytä.
- Anonyymi
vihdoinkin tupakkanazi
Se on kuulemma kielletty vuonna 2016. Miksi se on kielletty? Kun eihän sitä kukaan ole käyttänytkään?
- Anonyymi
mä käytän edelleenkin.
venäjältä tulee rekalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110954
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452443- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351176Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892