Moi,
Saariston rengastien pyörätien (Paraisten keskusta - lauttaranta) oltua muutaman vuoden käytössä on yhä paremmin tullut selville että se oli susi jo syntyessään. Jo alusta asti ihmetystä herätti sen pitkän matkan pyöräilyyn täysin soveltumaton profiili. Pyörätie kulkee käytännössä pitkin ojan pohjia noustakseen taas jokaisen kallionnyppylän päälle. Jyrkimmät mäet ovat lähes 45 asteen luokkaa. Pinta on hiekkaa, raskas ajaa ja sadekelillä kurainen. Tänä kesänä tien leveys on kuihtunut paikoin 20-30 senttiin kasvien vallattua tien. Kaiken kukkuraksi pyörätien ylläpitäjä YIT valittaa että tien kapauden takia heillä ei ole kalustoa hoitaa tietä!
Uskomatonta mutta totta!
Saariston rengastien pyörätie Paraisilla
Fillaristi--
1
565
Vastaukset
- Mikko M
Tere,
samat havainnot. Ja meneppä ajamaan tielle, ei kauaa kestä kun alkaa torvet soimaan ja käsimerkkiä tulee. Toivotaan että tietä saataisiin parannettua mutta pahaa pelkään että rahaa siihen ei riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741094
- 691024
- 47952
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104948- 51895
- 49694
- 32674
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34587- 50580
- 38536