Leijona ja Skorpioni

sonja84

Leijona-mies ja skorppari nainen. onko kokemuksia?itse mietin välillä, voiko tälläinen intohimoinen skorppari tulla toimeen leijonan kanssa, kun leijonan sanotaan usein olevan täynnä itseään?Molemmat olemme räiskyviä persoonia ja aina menossa. Varmasti suhde saadaan toimimaan,mutta kysyinsinkin että onko se helppoa?

6

2445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei oo,

      mutta antaa sitäkin enemmän. Jos haluaa helppoa suhdetta niin itse skorpioninaisena sanoisin, ettei leijonamies ole oikea vaihtoehto. Mutta jos haluaa intohimoa, haastetta, elämänmakuisuutta niin sitten hyvinkin saattaisi toimia.

      Aluksi saattaa molempien merkkien mustasukkaisuus ja dramaattisuus haitata suhdetta, mutta kyllä se siitä ajan myötä helpottaa. Kuitenkin skorpioni joutuu antamaan ainakin näennäisesti johtajan pallin leijonalle. Muuten homma kaatuu kokonaan.

    • _scorpio_N_

      itellä kanssa tuollainen suhde alussa ja täytyy sanoa, että muutamaan otteeseen oon miettinyt että toimiikohan tämä... mutta pakko mainostaa, että intohimoa löytyy molemmilta, mutta molemmat ollaan "hitusen" mustasukkaista sorttia niin, niin... kompromisseja tarvitaan :) leijonamieheni vain sattuu olemaan tälläistä kotona viihtyvää sorttia ja minä sitten en taas niin paljoa... onneksi ollaan yökukkujia molemmat :D tapaamiset ovatkin usein vasta kello 10 jälkeen, että toivottavasti ei ole liiemmin aamuherätyksiä...

    • eph

      ainakaan leijona nainen ja skorppari mies eivät sovi yhteen pidemmällä tähtäyksellä. riippuu tietysti persoonista.

    • jellona58

      jo 20.s vuosi menossa

    • intohimoa..

      paljon intohimoa ja seksiä... muuten mättää ja paljon. kaksi tosi itseppäistä ja tulista luonnetta yhdessä. Arki tuottaa välillä kipinöitä, lentäviä lautasia ja sovintoseksiä. Ei tasaista elämää haluavan liitto.

    • ^gabriella^

      olen itse leijona ja poikaystäväni tietty skorpiooni. suhde on tosiaan ollut täynnä seksiä ja intohimoa mutta kyllä on ollut sitten myös aikas paljon riitoja eli ei ole mitään tasaista elämää. joten pitkällä tähtäimellä ei varmaan toimi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1309
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1098
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      63
      1093
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      163
      1023
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1009
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      963
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      886
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      791
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      735
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      734
    Aihe