Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kerroppas oikeat senttisi ihan rehellisesti

Mulla on oikeasti 14.5cm kulli eikä mikään 17cm niinkuin olen tällä keskustelupalstalla kirjoittanut vääristeltyä totuutta.
Olkaa tekin rehellisiä, jooko? Mitatkaa oikein ja olkaa rehellisiä, joohan pojat?
295260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

minäkin kehuskelin jokin aika sitten että kullini on melkein 19 cm pitkä.
Tarkistusmittaus osoitti, että oikea luku on 17,3 cm.
Muistakaapa poijaat, että jos viivottimella mittaatte, sitä ei saa painaa kullin juuressa kovin syvälle. Tulee muuten äkkiä pari ylimääräistä senttiä. :)

Äänestä
  • Niin tässäpä visainen kysymys mihin ei heteromiehet helposti saa vastausta. Lepotila kun ei anna suoraa osviittaa juhlakunnosta. Itselläni pituus hieman alle 15 cm. ja paksuus 12,5cm. Myöskin itse pitänyt sitä aina "pikkuveitikkana" , johtuen varmaan filmeissä nähdyistä isojenpoikien peleistä : )

    Äänestä

  • Mää kai mittaan kyljestä...Klunssini on 14cm eikä 23cm kuten olen antanut ymmärtää.

    Äänestä

  • omatunto soimaa kirjoitti:
    "Muistakaapa poijaat, että jos viivottimella mittaatte, sitä ei saa painaa kullin juuressa kovin syvälle. Tulee muuten äkkiä pari ylimääräistä senttiä. :)"

    Paskat tule. Mittaus tehdään nimenomaan niin että jäykkä mitta esim. muoviviivoitin painetaan peniksen päältä sen verran häpyluuta vasten kuin menee ja käyrää penistä saa suoristaa. Ei sitä mittaa saa häpyluun läpi kuitenkaan ja painaminen häpyluuta vasten kunnolla antaa vertailukelpoiset tulokset.

    Katsos kun siinä häpyluun päällä on vaikka 5%:n rasvaprosentin omaavalla urheilijalla huomattavasti vähemmän rasvasolukkoa kuin vaikkapa 40%:n rasvaprosentin omaavalla lihavalla miehellä. Nivuksen päällä oleva rasvakumpu peittää visuaalista pituutta suunnilleen niin että 10 kiloa ylipainoa ja 1-1,5 senttiä vähemmän näkyvää kalua erektiossa ja levossa. Kuitenkin se rasvan alla piilossa oleva osa on käytössä naidessa kun paikat painuvat vastakkain ja rasvakumpu painuu littanaan.
    Lihavilla näyttää tästä syystä järjestäin olevan pienemmät pilit kuin hoikilla miehillä, mutta rasvapeitteen alla oleva osa mukaanlukien ne ovat samankokoisia.

    Äänestä

suurin piirtein ollaan, noin sentin lyhyempi, riippuu mittaus tavasta.
Paksuutta varressa n.14,5 cm siis ympärysmitta.

Kohta joku loihii lausumahan pikku mulkuista.
Mikä on totuus pitkä vai pätkä?
Juha Watt Vainio jo aikoinaan lauloi "pieni, mutta teknillinen" ;)

Toinen mikä puhuu tuppi kullien puolesta on väkiluku.
Aasiassa keskiverto kalu on 10-14 cm ja ilman väestön kasvun rajoitusta he olisivat jo täyttäneet koko maailman.

Äänestä
  • Taitaa vain sinun itsellesi pitää todistella tällä keskustelupalstalla, että sinulla on iso mulkku vaikka ei ole. Olet siis luuseri jolla on heikko itsetunto. Kasvata pallit ensin ja puhu sitten munan pituudesta XD buahehehehhahah!!!!!!!!!

    Äänestä

  • olet säälittävä pelle kirjoitti:

    Taitaa vain sinun itsellesi pitää todistella tällä keskustelupalstalla, että sinulla on iso mulkku vaikka ei ole. Olet siis luuseri jolla on heikko itsetunto. Kasvata pallit ensin ja puhu sitten munan pituudesta XD buahehehehhahah!!!!!!!!!

    pellen poikanen - ei aikuiset miehet täällä huutele, vaan kaltaisesi suuriturpaiset poikalapset, joilla kehitys on pahasti kesken niinkuin sinullakin...:-((

    Äänestä

  • 10cm ojn Aasiassa jo iso...12cm on suomipojan normikulli.

    Äänestä

Enpä ole koskaan tällä palstalla käynyt valehtelemassa mittojani, mutta pituutta on yli 17 senttiä mutta kuitenkin alle 18. Vaikea ihan millilleen sanoa. Paksuutta en ole koskaan mitannutkaan, mutta kun otan varresta kiinni omalla normaalin kokoisella kourallani, niin sormet ylettävät nippa nappa ympäri.

Aina olen tullut toimeen ihan hyvin. Joku on joskus jopa isoksi hehkuttanut, vaikka tiedänkin että ihan normikalusta on kysymys.

Äänestä
  • sulla on 14cm kulli ja helvetin lyhyet sormet.
    OOt poju mitannut pikkasen lapinlisäää munaas, eikö vain?

    Äänestä

rehellisiä...te olette ihan hyviä noiden oikeiden mittojenne kanssa. Niin sitä pitää...lisää rehellisiä miehiä tänne mittojaan ilmoittamaan. Huomaattekin, että olette luonnolta ihan kohtuullisesti miehisyyttä saaneet ja se antaa itseluottamusta. Jos täällä joku keskenkasvuinen räkänokkainen poika huutelee, niin antaa pojan vaan huudella, munatkin ovat vasta kasvamassa.....:-))

Äänestä
  • Puhut vähän mutta asiaa!!!

    Äänestä

en oo poika,mutta tiedan etta nainen ei pida siita etta mies kerskuu munansa ko'olla itse ja myos monet ystavani on sita mielta etta ei se koko vaan miten sita kaytetaan muista tuo!

Äänestä
  • Tuokin nyt on vähän tulkinnanvarainen juttu, että "pääasia, miten sitä käyttää" Eihän sitä yhdynnässä oikein kovin monella tapaa voi käyttää. Eikös se enimmäkseen kuitenkin ole sisään- ulos liikettä varsinainen homma. Eri asia tietysti, miten hyvin on hommat hoitanu ennen kun niin sanottu hydraulinen osuus alkaa.

    Äänestä

  • M26, kirjoitti:

    Tuokin nyt on vähän tulkinnanvarainen juttu, että "pääasia, miten sitä käyttää" Eihän sitä yhdynnässä oikein kovin monella tapaa voi käyttää. Eikös se enimmäkseen kuitenkin ole sisään- ulos liikettä varsinainen homma. Eri asia tietysti, miten hyvin on hommat hoitanu ennen kun niin sanottu hydraulinen osuus alkaa.

    kyllä siinä se liike on yksi osa alue, mutta muitakin löytyy.
    -millä nopeudella, mihin kohtaan siellä sisällä, kuinka pitkää liikettä jne.

    Äänestä

totuus on että senttejä löytyy 19,5!
et pistäkää tekin peeeniksen mitat ylös!
naiset antaa mulle aina kun vaan näytän mun peeeeniksen!

Äänestä

Koko vaihtelee jonkin verran mutta yläpuolelta häpyluuhun painettuna mitta on siinä 18-19 cm ja ympärysmitta 14 cm tai hieman yli, kun siis oikein kunnolla seisoo. Jos erektio ei ole parhaimmillaan niin saattaa pituus jäädä 17 senttiinkin.
Penispumppua käytettyä aina välillä, lukemat ovat olleet 19,5-20,5 cm ja ympärysmittaa siinä 14,5-15 cm. Tosin käyttöjakson jälkeen pituus ja paksuus palaavat entiselleen aika nopeasti.

Omasta mielestäni 18-19 cm pitkä kaluni ei ole mitenkään ison oloinen eikä erityisen paksukaan, vaan mielellään siihen ottaisi jopa penispumpun tulostakin enemmän mittaa että tuntuisi oikeasti isolta, no minkäs teet. Saattaa tosin johtua siitä että olen vajaa 190 sentin jässikkä joka vielä painaa sellaset 115 kg. Pienemmässä varressa tuo varmasti näyttäisi suuremmalta.

Tässä ei siis ollut mitään liiottelua.

Äänestä
  • On suuri valhe väittää, ettäå sinä osaat mitata!

    Äänestä

Ei se iso muna autuaaksi tee. Minulla 22cm ja ympärysmitta 16cm. Toivoisin että se olisi pienempi. Joskus ei meinaa seisoa. Sit kun naisen saa, ne sanoo ettei tollainen hevosekulli mahdu mihinkään. Olkaa onnellisia normi munistanne.

Äänestä

15cm kieppeillä. Paksuudesta ei tietoa. Mutta aikamoinen prinssinakki. 16 vuotias olen.

Äänestä

Pituus 23 -23,5cm päältä mitattuna.

Paksuus 18 -18,5cm paksuin kohta.

Mitat tosia, ei liioiteltuja.

Äänestä
  • Jos sulla paksuus on 18cm niin silloin ympärysmitan tulee olla 56.52cm. Mieti vähän mitä kirjoitat. Oletko ollut koskaan matematiikan tunnilla.

    Äänestä

  • Paskanjauhajan tunnistaa sitä että hän liiottelee aina oikein kunnolla. Ihmeen asiallisia olleet nämä muut viestit.

    Äänestä

  • aina näitä kirjoitti:

    Paskanjauhajan tunnistaa sitä että hän liiottelee aina oikein kunnolla. Ihmeen asiallisia olleet nämä muut viestit.

    Tää oli 18 -18,5cm on ympärys.

    Halkaisja eli leveys on 6,2 -6,5cm.

    Pituus on varmana se reilu 23cm oikea oppisesti päältä mitattuna.

    Ainahan epäilijöitä riittää, minkäs teet kun tämä asia on tosi.

    Jollakin voi olla iso, hyväksykää se!

    Äänestä

  • melaman kirjoitti:

    Tää oli 18 -18,5cm on ympärys.

    Halkaisja eli leveys on 6,2 -6,5cm.

    Pituus on varmana se reilu 23cm oikea oppisesti päältä mitattuna.

    Ainahan epäilijöitä riittää, minkäs teet kun tämä asia on tosi.

    Jollakin voi olla iso, hyväksykää se!

    Juu aivan totta, jokainen uskoo.

    Äänestä

on micro pippeli eli alle 7 senttiä

Äänestä
  • 10cm on suomalainen keskimitta! Ja kaikki muu isompi on kusetusta ja väärää mittausta.

    Äänestä

  • Pillukauppias kirjoitti:

    10cm on suomalainen keskimitta! Ja kaikki muu isompi on kusetusta ja väärää mittausta.

    Pituutta tasan 16 ympäryysmittaa en tiedä mutta leveyttä leveimmästä kohtaa on 4.8 cm

    Äänestä

  • Mökkimönkiäinen kirjoitti:

    Pituutta tasan 16 ympäryysmittaa en tiedä mutta leveyttä leveimmästä kohtaa on 4.8 cm

    mulla on about 17 ja ½ täydessä seisokissa ja ympäryysmitta 15 cm. olen 16 v. enkä tiedä jos se tästä vielä kasvaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


"17cm" kirjoitti:

Mulla on oikeasti 14.5cm kulli eikä mikään 17cm niinkuin olen tällä keskustelupalstalla kirjoittanut vääristeltyä totuutta.
Olkaa tekin rehellisiä, jooko? Mitatkaa oikein ja olkaa rehellisiä, joohan pojat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu