Minä kyllä tykkäsin autosta. Ajelin sillä viikonlopun yli ja auto tuntui todella hyvälle. Ainut asia oli tiheä laatikko, mutta automaatti korjaa asiaa. Kone vetää mukavasti jo 1500 kierroksissa, joten ei tarvi vinguttaa. Eihän se mikään tykki ollut, mutta mulle riittävän tehokas (en ole mikään GTI-tyyppi). Tilaa on aivan valtavasti. Auto on paljon tilavampi, kuin esim. Avensis (jota olen myös harkinnut).
Vastaukset 3
- Niki
Laadukas auto. Se tosin lasketaan samaan luokkaan kuin esim. Opel Omega eli avensista luokkaa isompi auto. Kannattaa satsata pari tonnia lisää CDX varustelutasoon ja vaaleaan nahkasisustukseen automaattilaatikon ohella niin ei paljon enempää voi enää autolta vaatia. Hintakin on naurettavat 25900 huippuversiolla, sellaisen saa siis jo esim Opel Astran/Golffin hinnalla joten en epäröisi sekuntiakaan. Harmi vaan että kuukausi sitten ostin Skoda Fabian enkä kyllä heti aio sitä mennä vaihtamaan.
- Autoilija
Mitat ja koko ovat samaa luokkaa kuin Avensiksella, Vectralla, Mondeolle jne. eli ei kuitenkaan kilpaile Omegan, 9-5:n, S80:n ja muiden edustusautojen kanssa.
- Autoilija
Autoilija kirjoitti:
Mitat ja koko ovat samaa luokkaa kuin Avensiksella, Vectralla, Mondeolle jne. eli ei kuitenkaan kilpaile Omegan, 9-5:n, S80:n ja muiden edustusautojen kanssa.
Esim. hintaeroa vastaavilla varusteilla olevaan Mondeoon (2.0 Ghia autom lisukkeineen) kertyy kymppitonnin verran. Tosin voi olla että autoa edelleenmyytäessä sitä eroa on sitten paljon enemmän kuin kymppitonni Mondeon hyväksi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1401009
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.27946Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s43838- 39725
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?48694- 56596
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67578Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57575- 36568
- 76567