Asian ydin, jotka eivät tajunnut (edellinen)

On tässä.

Britney on tottunut jo siihen, että hän elää jatkuvan paineen alaisuudessa ja pilkaajien silmätikkuna.. Erityisesti kolme viimeistä vuotta ovat varmasti olleen vaikeita siinä mielessä, että hän vetäytyi musiikkibisneksestä ja silti tabloidit jatkoivat kirjoittelua keskittyen viikosta toiseen hänen yksityiselämäänsä ja siitä rehellisesti mutta myös valheellisesti ja väritetysti raportoimiseen.

Vaikka itsellä ei olisi niin väliä, nii lapset ovat vanhemmilleen kuitenkin jotain todella pyhää, joita halutaan suojella kaikelta pahalta, ja vaikka omassa elämässään kohtaisikin ongelmia ja rankkoja asioita, niin lapset yritetään pitää niistä erossa, jotta he voivat elää huoletonta ja turvallista elämää.

Voin vain kuvitella, kun pitkän tauon jälkeen vuosia kuvainnollisesti lyöty äiti odottelee lavalle menoa palatakseen musiikkibisnekseen, niin hän saa kuulla, että seuraavaksi ei tulla pilkkaamaan vain häntä, vaan myös hänen lapsiaan julmalla tavalla maailmanlaajuisesti.. Tunnetta ei itseasiassa voi kuvitella, ellei ole omia lapsia, ja ellei ole koskaan joutunut todistamaan heihin kohdistuvaa julmuutta ja nöyryyttämistä - saati maailmanlaajuista sellaista.

En yhtään ihmettele, että Britney vain haluisi esityksen pois alta ja lähteä pois. Sitä ihmettelen, miten Sarah Silverman ja MTV ottavat pilkkaan ja nöyryyttämiseen mukaan kaksi viatonta lasta.

8

792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuten näkyy..
      • åbogirl

        Britney oli todella poissaolevan ja vihaisen näköinen. Aivan sellaisen näköinen, jota on juuri lyöty vyön alle.


    • åbogirl

      Britney voisi aivan hyvin nostaa syytteen juontajaa vastaan, sen verran törkeää se oli. Olkoon vaikka kuinka "huumorilla" heitetty. Kyllähän tollanen vaikuttaa esiintymiseen, pitkän tauon jälkeen oli tietty jännittynyt ja sitten vielä jos kuuli mitä oli tulossa. Kuka tietää mitä tappelua siellä lavan takana on juuri ennen esitystä ollut. Britneyn hiuksetkin näyttivät laittamattomilta, olikohan jäänyt kesken?

    • Spur

      Yksi syy Britneyn esityksen laimeuteen saattaa olla myös siinä, että tytsy juhlí kuin eläin aina aamutunneille asti edellisenä iltana.

      Harjoituksista aina suoraan juhlimaan jos kenenkin synttäreitä. Eiköhän homma olisi sujunut hieman paremmin, jos Ms. Spears olisi käyttäytynyt kuin ammattilainen ja jättänyt ryyppäämisen vähemmälle ennen uralle niin tärkeää comeback esitystä?

      Turha tässä on syyttää Silvermania, vaikka vitsi olikin aika törkeä. Ehkä Ms. Spears olisi ottanut ammattilaisen tavoin myös sen, jos ei olisi ollut krapula päällä...

    • alkuvaihees

      ei se silvermanin vitsi siltikään selitä tuota esitystä!!!!mä en edes kiinnittänyt ekana huomiota siihen et se oli poissaoleva vaan yleensäkin koko esityksen tasoon:

      -hiukset, kuka sen päästi lavalle tuon näköisenä..
      -kauheat stripparin vaatteet - nyt olisi ollut aika siistiytyä siitä imagosta.
      -lauloi playbackina, boooring
      -lavashow, tai sen puute, jotenkin sitä odotti paljon enemmän ja räiskyvämpää vauhdikasta kunnon showta!

      alusta alkaen aika laimee meno siis.

      ei ole totta että siitä vitsistä nyt nousee hirveä kohu, B.Spears se vitsi on...

      • Itsekin äiti

        Kyllä minä sen huumorin kaljusta pimpasta ymmärsin, mutten sitä, että lapsia ruvetaan maailmanlaajuisesti pilkkaamaan vahingoiksi.

        Britney on mokannut asiansa ja voi jopa lapsensa menettää sen vuoksi. Pelko on varmasti todellinen. Tuollaiset vitsit vahinkolapsista ei silloin oikein kolahda.


      • ..huu..
        Itsekin äiti kirjoitti:

        Kyllä minä sen huumorin kaljusta pimpasta ymmärsin, mutten sitä, että lapsia ruvetaan maailmanlaajuisesti pilkkaamaan vahingoiksi.

        Britney on mokannut asiansa ja voi jopa lapsensa menettää sen vuoksi. Pelko on varmasti todellinen. Tuollaiset vitsit vahinkolapsista ei silloin oikein kolahda.

        muija on hemmoteltu prinsessa jolle kaikki on kannettu eteen. Silti ei kykene edes esiintymään taustanauhan kanssa vähääkään vakuuttavasti.


      • on..........
        ..huu.. kirjoitti:

        muija on hemmoteltu prinsessa jolle kaikki on kannettu eteen. Silti ei kykene edes esiintymään taustanauhan kanssa vähääkään vakuuttavasti.

        Niinpä! Faktahan se on. Ja mua toi esitys ei olisi vakuuttanut edes ilman tätä Silverman-episodiakaan. Vaikka kuinka skarppina olisi ollut niin aika tylsä show siltikin. Ja taustanauhalta...hoh mikä parempi keino vakuuttaa fanit uudesta tulemisesta kuin vetää taustanauhalta, näin ilmeisesti ajattelee ms Spears.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      227
      7550
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      45
      4990
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4772
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3438
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2015
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1890
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1829
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1677
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1609
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      148
      1357
    Aihe