Perkeleen Canal petti taas, ei lähetä tänä torstaina suoraa lähetystä Jokerit-Hifk matsia, sen sijaan se lähettää suorana Kärpät-Blues matsin! Että voi vituttaa ja kun ite en pääse edes tota jokerimatsia seuraamaan paikan päällekään tuona päivänä. Taidan vaihtaa tota pakettia niin ettei tarvii maksaa noista sporttikanavista, turhia noi on. Silloin kun ei ite pääse matsiin Areenalle niin ei Canal voi suin surminkaan lähettää matsia tv:ssä, mut jos ite pääsee paikan päälle niin totta helvetissä se matsikin silloin tulee Canal :lta! Ja Jokeri-matsit on mulle AINOA syy edes katsoa Canal Sport1:stä, sport2:lta ei edes tule mitään kattomista.
Salaa toivon että Canal pilais kunnolla kaikki kanavansa niin vois jättää ne kokonaan pois tilauksesta.
Canal+ petti taas!
5
793
Vastaukset
- Ekitalo
...sillä silloinhan et näe TV.stä yhtäkään jokeri peliä ja kyllä on sanottava,että jokeri pelejä sekä ifk pelejä on tullut viime vuosina kaikkein eniten vaikka niiden menestys sarjassa on ollut niin ja näin no viime vuonna toki jokerit finaalissa mutta kuitenkin,
Pyydän vähän tasapuolisuutta ja siihen Canal myös pyrkii sillä näyttää syyskaudella kaikkien joukkueiden pelejä ainakin yhden.
Luuletko,että olis oikein korrektia ja viisasta Canalilta jos se näyttää joka kerta jokerien pelin ei katsojat ainakaan siitä lisäänny ??? - joojoo-mies
seuraava kärppämatsi sitten tuleekin vasta 23.10.
tässä välissä 4 tapparan peliä. plääh - mukavaa
Minä puolestani olen iloinen, ettei Jokereita tarvitse katsoa... nyt naurattaa... ja naurankin hah hah hah!!
- sinä typerä
häirikkö! Sun ei kannattais aukoa päätäs, toisaalta sun ei kannattais aukoa telkkariakaan.
- Oku
niin SM-liigassa pelaa 12 muutakin joukkuetta kuin Jokerit ja Hifk. Canal pyrkii näyttämään kaikkien joukkueiden pelejä ja siihen jo sopimus SM-liigan kanssa velvoittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611107Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2626451Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2325256Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1783720- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532563Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181751