laajakaista tarjous

DNA mies

mainitsin tuolla männäviikolla että DNA:lta saa nyt myös digiboxin ja jopa tallentavan sekä kaapelikortin. tämä tarjous on nyt ikävä kyllä epäonnistunut monesta pienestä asiasta, jotenka nyt DNA tarjoaa laajakaista avaajalle vähintään 2megaa. kaksi kuukautta ilmaiseksi sekä langattoman päätelaitteen. ja avaus tietenkin nolla euroa. nyt kannattaa vaihtaa DNA.

4

1525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sonera UP

      huonompaan suuntaan se DNA:kin menee, näköjään pitää olla jo kahden megan että saa edes jotain hyvitystä. soneralla taas näin: kun tilaat 8 megasen niin saat kaksi kuukautta ilmaiseksi ja avauksen nolla euroa, mutta mitään päätelaitteita ei jaeta. on se pikkuhiljaa uskottava että DNA on reilu.

      • vojjkaa

        avasin eilen DNA kaapeli netin 1 mega ja sain langattoman modeemin sekä handanin digiboxin ja vieläpä kaksi kuukautta ilmaiseksi. mites tämä on mahdollista jos kerran vain 2meganen saa etua?


      • dnalnif
        vojjkaa kirjoitti:

        avasin eilen DNA kaapeli netin 1 mega ja sain langattoman modeemin sekä handanin digiboxin ja vieläpä kaksi kuukautta ilmaiseksi. mites tämä on mahdollista jos kerran vain 2meganen saa etua?

        älkää missään nimessä ottako DNA:lta mitää armonpaloja sillä sen puljun tavoitteet on aivan jostain. on kokemusta!


      • sheriffi
        dnalnif kirjoitti:

        älkää missään nimessä ottako DNA:lta mitää armonpaloja sillä sen puljun tavoitteet on aivan jostain. on kokemusta!

        tällä palstalla ei saa yllyttää ketään olemasta hankkimatta tai hankkimaan mitään palveuita. se on suomi24 portaalin vastaista, jatkossa aiheet poistetaan ja kirjoittajalle voidaan asettaa kielto kirjoittaa yhtään mitään tänne palstalle

        huom: vain asiallisia vastauksia. kiitos:


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3576
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3346
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      72
      2542
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      2037
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1898
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1708
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1153
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1140
    Aihe