Kaikille oma rekattu nikki, niin tulee kiusantekoa vähemmän ja suunsoitto vähenee ja puskajussit poistuu!!
Oma Rekattu Nikki PAKOLLISEKSI !!
namisuku
662912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
on menty eteenpäin ilman moista vouhotusta nikeistä, kuinka se sulla on niin vaikeeta!
4.8.2002
Nyt on päiväys 13.9.2007
(eiei en rekisteröidy)
soveliasta.
Asiallinen ihminen on aina asiallinen, rekattuna tai ilman.
ei välttämättä ole huutamista, vaan jonkin asian (rautalanganvääntöä)!
Isoilla kirjaimilla kirjoittaminen on aina huutamista, eikä milloinkaan rautalangasta vääntämistä ;)
Miten se sinua häiritsee, jos et tiedä jokaisen kirjoittajan kengän kokoa, tai sukupuolta? Tällainen vapaaehtoinen kirjoittelu ilman PAKKOA on paljon hauskempaa.
ratikassa kaikkien nimen. anonyyminä sanoo asiat rehellisemmin tai sitten valehtelee lahjakkaimmin. niinhän se on elämässä muutenkin, joku voi huijata itseääkin. elämä on harha.
En mäkään ymmärrä, mitä väliä sillä on onko rekattu vai ei.
Jos olis oikeat nimet nimimerkkejen sijasta, asia ois toinen. Sittenhän sitä vois ylpeästi seisoa sanojensa takana.
Kaikki tehkööt niinkuin tahtovat!
Aitous, Totuus..
rekalla ja nikillä? oma tontti puhtaana putkella eteenpäin, riittänee
-ei vaan,oma netin ulkopuolinen elämä PAKOLLISEKSI,niin itku ja valitus vähenee.. :)
on menty eteenpäin ilman moista vouhotusta nikeistä, kuinka se sulla on niin vaikeeta!
Todella olen tätä mieltä!
Minun mielestä ihminen ei uskalla sanoa asiaansa "kasvokkain" jos puskista iniää:(
huutaa asiaasi nähtävästi loputtomiin.
Ei sitten tule mieleesi, että se voi alkaa vaikka kyllästyttämään kauemmin palstoilla olleita!
Minä en ole (pakollinen)..Heh
Asia korostuu ihmistä enemmän, kun ei ole kirjoittajasta tietoa.
Miks pitäis sanoa omi mietteitä "salassa"
Häpeääkö Puskikset omia mielipiteitään???
koen.
Rekattu tuo usein esille itseään, rekaamaton aina vain asiaansa.
Se on vaan niin, että esim nikkisi namisuku tuo mieleen jotain ällöä ja se värittää kirjoittamasi tekstit.
Plus ei tee mieli oikein lukea aloituksiasi ja kommenttejasi. Kun taas puskamies Juniperus on tasaisen linjan kirjoittaja, jonka nimimerkki kyllä tekee uteliaaksi.
Näin me voidaan kommentoida eri nikeillä asiaan hiukan liittyen tai sitä korostaen.
Namisuku - karamellisuku - suklaasuku - fatser , tämmönen ajatusrata esimerkiksi.
monesti olen sanonut, ÄLKÄÄ LUKEKO JUTTUJANI JA VARSINKAAN VASTATKO NIIHIN TAI ALOITUKSIINI, niin yksinkertaista se on!
Hyökkäsit meitä vastaan. Anna sinäkin meidän olla rauhassa siis.
En lue enkä vastaa enää.
pakko katsella gallerioita!
Jos rekatusta nikist tulee jotain mieleen, sehän on (mielikuvituksen tuottamaa harhaa)
Määritteletkö Esim. hajuveden nimen mukaan, ennenkuin olet haistanut sitä?
Hajuvesinimi Poison=myrkky, ystäväsi sanoo sinulle ostin sinulle jotain minkä nimi on Poison, sinä olet. että et kyllä myrkkyjäs jakele!
nettikäytösopetusta!
Ne meni täyteen rekisteröimiseen. Ensin jopa lukijoiden suhteen.
Ei sinne huvita enää kirjoitella.
Tänne ei kyllä kohta viitsi tulla, kun on niin hidasta ja joku huutaa täyttä kurkkua ihmisiä vastaan.
paljonko sillä olisi lukijoita, luulet?
minulle, minulla ei ole mitään mielikuvaa nicistäsi.
että, ainakin kaikki Myrkky-lehdestä kiinnostuneet ainakin tsekkaisivat aloituksen;/ Tai aihepiirin?
Mielenkiinnosta, Tietty!
Ala sinä Myrkyksi..Heh
sitten tiedät.
Harmittaa vaan kun joskus jollekkin "kaverille" tulee sanottua pahasti, kun ei ole nikillä, sillä oikealla..NYYh.
Luulisin ja melkein tiedän että, ne jotka on kamuja , ne on. PusuHaliKaikille Ystäville!!!=D
niin pienestä...;)
you are the best
noiden perskärpästen inistä omissa oloissaan..Ei kannata välittää..:)
Olenko juuri sinua koko ikäni odottanut antamaan minulle opetusta nettikäyttäytymisessä senkin jälkeen, kun itse höyryät ja unohtanet tosiasiat.
Nämä palstat ja me muut emme ole täällä sitä varten, että toteutamme kenenkään unelmia vallasta ja opettajana olosta. Kun sen juttusi sinne avaruuteen pistät, niin olet siellä. Me luetaan se tai ei. Ihan on tähänkin asti osattu olla nimellä ja nimettömiä. On huudettu puskista eli otettu osaa KESKUSTELUUN, ei nimimerkkiin.
Mitä eroa on sillä, että sinä nikilläsi heität katkeruuden myrkkyä silmillemme tai minä nikitön moitin sinua siitä? Eipä tunnu kummoiseltakaan erolta.
Sinun etusi on tietty se, että jos kirpaisee nikittömät, voit poistaa ketjun. Se ei taas meitä kirpaise.
katkeruuden myrkkyä, äläs viitsi.
Olen yrittänyt saada kivoille kirjoittajille yhteistunnetta, että vois luotaa, mutta täällä on niin paljon pas...että eihän siinä onnistu.
Mutta tapaaminen on ja pysyy, ketkä sitten haluavat hieman extraa elämäänsä ja tunteita!
THÄNKS!
Mielestäni en ole puskamies, vaikka nikkini ei ole rekisteröity. Olen aikanani taittanut peistä nikittömyyden puolesta, mutta olen joutunut muuttamaan kantaani.
Nimimerkkejä on ainakin neljää eri tasoa: joku vaihtaa nimimerkkinsä joka viestiin, osa käyttää samaa nikkiä yhden keskustelun ajan. Joillakin on vakinikki, jonka eräät vielä rekisteröivät.
Kertanikkien kanssa ei synny oikeaa keskustelua, vaan keskustelu jää pinnallisen huulenheiton asteelle. Vastaaja joutuu joka kommentissaan aloittamaan keskustelun alusta, kun hän ei voi ottaa huomioon kirjoittajan aiempia viestejä.
Ilmeisesti kertanikkiä käyttävät eivät haluakaan vastata edellisistä puheenvuoroistaan. Vakinikin sanomiset taasen voi tarkistaa vielä jälkikäteenkin, ja se estää pahimmat rimanalitukset.
"Plus ei tee mieli oikein lukea aloituksiasi ja kommenttejasi."
- Tässä juuri on vakinikin käytön yksi suuri etu. Lukija voi jättää jonkin nikin tekstit lukematta, jos ei ole hänen mielipiteistään kiinnostunut. Puskikset taasen luettavat tekstinsä myös niille, jotka eivät heidän teksteistään pidä.
nikki tämä sulla?
myös muita nikkejä.
niitä voi olla vaikka kuinka monta.
kuinka monta, voipa silti kirjoittaa ihan näinkin.
tanssijuttuja joskus mutta mun "nikki"eli tavaramerkki oli enimmäkseen se , et kirjoitin kaappikirjaimilla , eli isoilla. sitten joku huomautti ja päätin hankkia oman nikin.
Namisuku tuli jonkun miehen kanssa, kun keskusteltiin. Siitä nimi
-namisuku- Terkkuja 60-luvun Namisuulle,pus,pus,!
olla vaikkaPeppi, Hannibal, Kylli, a, tyttö ojasta, auta mua silleen, jne jne mutta: Onko Suomalainen puskasta huutelija , sivusta sanoja, hiljaa hymisevä mielipiteensä VAI MINÄ ITSE?
Jännää kirjoittaa tonne tota , sinne sitä ja ähää ne ei tiedä kuka mä oon..heko,heko.
Toi kirjoittaa aika fiksusti, mä laitan siihen kommentin mut en uskalla laitta omalla nikillä, jos se onkin ihan tyhmä muitten mielestä-
SANO MIELIPITEESI, SINÄ OLET SEN KANNALLA!
ja sitten opri 5?
että täällä melko moni jättää rekatun niccinsä käyttämättä?
Ihan vapaasta tahdostaan, siihen syitä kyllä löytyy, moniakin.
noinpäin, kyl minä ajattelin et fifty-fifty:P
EN!
jos samoo paskoo lykköö
nyt samaa,paskaa työntää nimimerkillä?
Siitä vain;)
on ja vain ainoastaan - namisuku -, jo on kumma kun ei mene kaaliin!
- namisuku-
Jos joku annemari on antanut sulle joskus jonkun nallen, voi ku sööttiä.
se vasta ruudinkeksijä olet?
oletko nyt ihan täysissä sielun voimissasi ??
Ei minkään valtakunnan hyötyä mokomasta kakasta.
eli nimimerkin pakollisesta rekkaamisesta, senkin hyypiö.
mullakin on kaksi rekattua nimerkkiä, kuinka monta mahtaa vielä hullummilla olla kysyn?
terveisin: frans-herman, tuossahan nimerkkini ovat että puristele siitä vaan.
sanaan hyypiö!
tämä namiskuku on
Ylensä ongelmat tulevat kodista,
väsymyksen, tai huolien johdosta
ja leviävät työpaikalle ja jopa nettiin.
onko kotipiirissäsi tapahtunut jotain erikoista,
joka aiheuttaa huolia ?
vouhkaat. Mitä helvetin väliä on sillä onko nimimerkki präntätty sinisellä vai mustalla; yhtä tuntemattomia molemmat.
oletko niin viisas,
tai asiasi niin tärkeä että pitää huutaa ja laittaa kaksi huutomerkkiä lisäksi.
jo kauan.Huomenta sullekki!
Ja kirjoitan aivan millä nikillä minua huvittaa kirjoittaa. Nimen omaan huvittaa.
Se, että namiskeekoilija paukuttaa kaksostenmyssyn olkaimia, lisää huvittelumahdolisuuttani runsaasti.
Toivon lisää meuhkaamista.
Kulkoo omia polokujaa:-)))
kanssasi. Kyllä piruilut yleensä tulevat puskista huutelemalla. Miksiköhän?
kerrankin jotain sarkista :)))
mieleen että, nikki ja oma sellainen, yksi ja ainoa, takaa jotenkin Rehellisyyden.
Jos nikkaat useammalla "harhautat kavereitasi"!
Yksi Rekisteröity nikki ja silla siisti, Tämä on Minun Mielipiteeni!
Älkää sitten hyökkäilkö, jos luulee kirjoittavansa jollekkin toiselle, te moninikkiset!
Onko "hauska" harhauttaa frendejä?
ala jo raksuttaa rattaissa?!?
Yleensä normaalit ihmisevät tajuaa,ja vaikenee. Mutta on näköjään sellaisia,joilla ei näytä olevan muuta kuin jäkättää p**kaa.
Jos homma menee kiville, niin lopettaa ajoissa!!
raksuttaa, rikkaruohot,...
villakoiran ydin. Haet täältä ystäviä?
Aitoja Ystäviä ei ole koskaan liikaa!
Jos aina kertoisin onnestani ja taitavuudestani tai vauraudestani,
eiköhän niitä kiusantekijöitä tulisi.
Mutta ei tuo ole kiusantekoa, vaan ilmoitus että "emme halua lukea aina itsekehujasi".
MUTTA hieman kyllä toivoisin,
että
samassa ketjussa sama henkilö käyttäisi samaan nimimerkkiä.
tulihan se sieltä...