mitenkähän näiden väitteiden kanssa oikein on ? Tiedän varman päälle että turisteja kuljettavan aluksen kapteeni käyttää joka päivä huumeita...paljon puhuttua siltaa rakentavan raskaan paalutuskoneen kuljettaja puhalsi tämän päivän uutisten mukaan poliisin alkometriin 1,6 promillen lukemat. Väitättekö ettei sekään pidä paikkaansa... Konehan kaatua romahti ja oli suoranainen ihme ettei kukaan loukkaantunut ?
totuus huume porvoosta
porvoolainen
42426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
täytyy vain todeta että huumeet ovat porvoossa todellinen onglema! Mene ravintolaan ja jos et törmää huumeisiin niin ihme
thats da fucking dopetown !
Ja kuka vittu ihmettelee että kaikki nuoret käyttävät joka vitun huumetta mikä tulee vastaan, KAI NY SAATANA KU KANNABIS ON LAITONTA. Siitäpä ei ole kellekään mitään muuta haittaa kuin se, että poliisi tekee siitä ison ongelman !
Eihän sitä toki alaikäisille pidä antaa !
Just...
Haluuko poliisin runkkaaja sulkea silmänsä kannabiksen haitoista. Oot ilmeisesti jo tuhonnut aivosi huumeilla.
Askolassa huumeet ovat ainakin yleisiä. Varsinkin Monninkylä area.
Olen nähnyt porvoolaisessa baarissa, kun viereisessä pöydässä jotkut aivonsa pilaavat vetivät valkoista jauhetta nenään. Toisessa baarissa eräs askolalainen imeskeli jotain eukkoa ja pudotti samalla pussin likan farkkutakin taskuun.
Sinänsä aika jäätävää kritisoida huumeiden vetämistä alkoholia tarjoavissa ravintoloissa. Oja ja allikko. Huume se holikin on ja iso sellainen, jos ongelmana sitä katsoo