Isille galluppia....

Tässä isukeille kyssäriä pukkais: Eli oletko tyytyväinen seksielämääsi? Ja ikäsi ja lapsen/lasten iät? Kiitos!
81070
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

elikkäs juu olen.
meillä on 3lasta. 6v tyttö, 4v tyttö, ja 2vpoika sekä laskettuaika 11.01.08.

aikaa meillä on parisuhteelle n2kokonaista päivää viikossa. yleensä ne on maanan´tait ja perjantait. :)

rakkaus kukoistaa edelleen. lapset ovat vain vahvistaneet. aika kliseistä mutta totta :)

niin ja minä olen 26v ja emäntä on 24v


Entäs sinä? kyselijä?

Jake plus perhe

Äänestä

haetaan jotain uutta petipuuhiin... mm. vähän sidontaa tai muuta...

Lapset ovat 7v, 6v ja 1v

Itse olemme 29 ja 24

Äänestä

En ole seksielämään tyytyväinen. Sitä on liian vähän eikä "laatukaan" päätä huimaan. Seksiä harrastetaan joka toinen kuukausi lähetyssaarnajassa. Ei kuulemma haluta, vaikka haluaisi haluta. Seksielämän alamäki alkoi noin 4 vuoden seurustelun jälkeen ja sitä on kestänyt jo 6 vuotta. Ennen ensimmäisen syntymää seksiä oli vielä pari kertaa kuukaudessa ja joskun vieläpä aivan hyvää sellaista.

Kolmikymppisiä ollaan, lapsia kaksi. Vanhempi 3-vuotias ja nuorempi 8kk.

Äänestä

saanu mammalta minkäänlaista ehdotusta ...lapsia yks,vähän päälle vuoden vanha ja toinen tulossa joulkuussa

Äänestä

Olen tyytyväinen, lasten iät 2v4kk, 1v .

Äänestä

Kyllä olen, parani vaan lapsen syntymän jälkeen. Ekaa odottaessa vaimolla oli pitkä haluttomuuskausi, mutta nyt toista odottaessa on tullut aloitteita tuon ensimmäisenkin kerran edestä.

Niin ja ne iät: minä ja vaimo 26, esikoinen 1v9kk

Äänestä

Seksiä on ehkä kerran/kaksi kuukaudessa. Joskus on pidempikin tauko. Lapsia on yksi 4-vuotias ja ikää minulla 30 vaimolla 27.

Kaikenlaista on kokeiltu, mutta eipä auta. Ja kyllä, osallistun vahvalla panoksella kotitöihin. Teen mm. ruoat ja käyn kaupassa, sekä imuroin kokonaan meidän perheessä. Lomamatkoilla (ilman lasta) on kyllä seksiä joka päivä, joten kipinä on kyllä tallella. Toivossa on hyvä elää.

Äänestä

Tottakai, ommeksi ei ole tarvinnut aimoa panna pariin vuoteen, mutta vieraissa 2-4 krt viikko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tirlittan,tre kirjoitti:

Tässä isukeille kyssäriä pukkais: Eli oletko tyytyväinen seksielämääsi? Ja ikäsi ja lapsen/lasten iät? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu