mies alla, nainen päällä

makuuasento

siis. kun mies on alla ja nainen päällä, siis lähetyssaarnaaja-asento, niin miksi mies yleensä nostaa naista ylemmäksi, ellei jopa siten, että naisen pää menee miehen pään yli? pituudessa on eroa 10cm.

8

7394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en tiedä

      Itsellä se on menny ihan toisin päin. Nainen alemmaksi.

    • Jokuukko

      Sorry vaan mun se ei kyl oo mikään lähetyssaarnaaja-asento jos mies on alla ja nainen päällä...

      • sitten

        no miksikä sitä sitten kutsutaan


      • joku nimikin
        sitten kirjoitti:

        no miksikä sitä sitten kutsutaan

        mutta ei ainakaan lähetyssaarnaaja. Lähetyssaarnaajassa nainen on alla selällään maaten. Tai sivuttaisessa lähetyssaarnaajassa kyljellään maaten.


      • vastau
        joku nimikin kirjoitti:

        mutta ei ainakaan lähetyssaarnaaja. Lähetyssaarnaajassa nainen on alla selällään maaten. Tai sivuttaisessa lähetyssaarnaajassa kyljellään maaten.

        Olen huomannut saman. Se on kait sitä että liikerata on pidempi, mikä tuntuu välillä paremmalta. siis että kikkelin päästä pohjaan, eikä vain nylkytetä pohjalla.
        p.s asento on lähetyssaarnaaja, oli sitten päällä mies tai nainen, kunhan nainen pysyy alhaalla eikä vaihda ratsastusasentoon.


      • joku nimikin
        vastau kirjoitti:

        Olen huomannut saman. Se on kait sitä että liikerata on pidempi, mikä tuntuu välillä paremmalta. siis että kikkelin päästä pohjaan, eikä vain nylkytetä pohjalla.
        p.s asento on lähetyssaarnaaja, oli sitten päällä mies tai nainen, kunhan nainen pysyy alhaalla eikä vaihda ratsastusasentoon.

        Olen antanut itseni aina (ilmeisesti virheellisesti) ymmärtää, että lähetyssaarnaajassa nainen on alla, joko selällään tai kyljellään, ja mies periaatteessa tekee valtaosan "työstä".

        Kun nainen siirtyy päälle olen käsittänyt sen olevan joko ratsastusasento (nainen istuvassa asennossa) tai "pakana-asento" jossa nainen enemmän kumartuneessa tai jopa makaavassa asennossa miehen päällä.

        Vielä en onnistunut löytämään netistä tietoa asennon virallisesta nimestä. Pari osoitetta tiesi kuitenkin kertoa lähetyssaarnaajaksi nimenomaan nuo edellä kertomani asennot, joissa nainen alla. ..ja varmuuden vuoksi sitten kerron tietäväni sen verran, että kaikki nainen alla -asennot eivät tietenkään ole lähetyssaarnaaja-asentoja..


    • Anonyymi

      Näin se pitäisi olla eli nainen päällä ja selkä miehen kasvoja päin,eli takaa päin!!Minun mielestä välillä näinkin päin!!!

      • Anonyymi

        Caccaa


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4980
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      98
      3068
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2916
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2422
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      30
      2160
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1979
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1580
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1511
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1449
    10. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      17
      1355
    Aihe