siis. kun mies on alla ja nainen päällä, siis lähetyssaarnaaja-asento, niin miksi mies yleensä nostaa naista ylemmäksi, ellei jopa siten, että naisen pää menee miehen pään yli? pituudessa on eroa 10cm.
mies alla, nainen päällä
8
7512
Vastaukset
- en tiedä
Itsellä se on menny ihan toisin päin. Nainen alemmaksi.
- Jokuukko
Sorry vaan mun se ei kyl oo mikään lähetyssaarnaaja-asento jos mies on alla ja nainen päällä...
- sitten
no miksikä sitä sitten kutsutaan
- joku nimikin
sitten kirjoitti:
no miksikä sitä sitten kutsutaan
mutta ei ainakaan lähetyssaarnaaja. Lähetyssaarnaajassa nainen on alla selällään maaten. Tai sivuttaisessa lähetyssaarnaajassa kyljellään maaten.
- vastau
joku nimikin kirjoitti:
mutta ei ainakaan lähetyssaarnaaja. Lähetyssaarnaajassa nainen on alla selällään maaten. Tai sivuttaisessa lähetyssaarnaajassa kyljellään maaten.
Olen huomannut saman. Se on kait sitä että liikerata on pidempi, mikä tuntuu välillä paremmalta. siis että kikkelin päästä pohjaan, eikä vain nylkytetä pohjalla.
p.s asento on lähetyssaarnaaja, oli sitten päällä mies tai nainen, kunhan nainen pysyy alhaalla eikä vaihda ratsastusasentoon. - joku nimikin
vastau kirjoitti:
Olen huomannut saman. Se on kait sitä että liikerata on pidempi, mikä tuntuu välillä paremmalta. siis että kikkelin päästä pohjaan, eikä vain nylkytetä pohjalla.
p.s asento on lähetyssaarnaaja, oli sitten päällä mies tai nainen, kunhan nainen pysyy alhaalla eikä vaihda ratsastusasentoon.Olen antanut itseni aina (ilmeisesti virheellisesti) ymmärtää, että lähetyssaarnaajassa nainen on alla, joko selällään tai kyljellään, ja mies periaatteessa tekee valtaosan "työstä".
Kun nainen siirtyy päälle olen käsittänyt sen olevan joko ratsastusasento (nainen istuvassa asennossa) tai "pakana-asento" jossa nainen enemmän kumartuneessa tai jopa makaavassa asennossa miehen päällä.
Vielä en onnistunut löytämään netistä tietoa asennon virallisesta nimestä. Pari osoitetta tiesi kuitenkin kertoa lähetyssaarnaajaksi nimenomaan nuo edellä kertomani asennot, joissa nainen alla. ..ja varmuuden vuoksi sitten kerron tietäväni sen verran, että kaikki nainen alla -asennot eivät tietenkään ole lähetyssaarnaaja-asentoja..
- Anonyymi
Näin se pitäisi olla eli nainen päällä ja selkä miehen kasvoja päin,eli takaa päin!!Minun mielestä välillä näinkin päin!!!
- Anonyymi
Caccaa
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073576Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133306Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä652519Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92165Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling452006Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61888Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401708- 901581
- 721143
- 741130