Vauvakuume-palstalle ikäraja!

Tänne palstalle tulisi nyt viimeistään saada ikäraja et sillei hei! Seksi-palstalla ikäraja on 18 vuotta, mutta tänne ikärajan tulisi olla 25 vuotta et sillei hei! Eihän sitä tietenkään voisi vahtia tarkasti, mutta juridinen vastuu siirtyisi pois palstan ylläpidolta et sillei hei! Moraalinen vastuu on sen sijaan suuri, koska tällä palstalla tuntuu moni lapsi haaveilevan lapsesta, vaikka ikänsä ja kehityksensä puolesta leikki vasta äsken nukeilla et sillei hei! Ei edelleenkään lapsia lapsille et sillei hei!
4189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämä vuosiluku on väärin. Teppo rekisteröi nimimerkinkin vasta vuonna 2006 et sillei hei!

Äänestä
  • älä bamlaa siinä skeidaa hei! 2002 on ja pysyy hei! kundilla on takanaan 10 vuotta skaksneljässä hei!!! hip heihi hurrei!!!!

    Äänestä

Teppo puhuu asiaa. Eikö saataisi lakiin kirjaus, että lapsenteon ikärajaksi 30v ja poikkeusluvalla ja kovilla testeillä läpäistynä voisi alkaa kotisleikkiin aiemmassa vaiheessa, kun onnistumisprosentti kartoitetaan riittäväksi?

Eilen juuri telkussa ohjelmaa, että medalla suuri rooli tässä ihmisten elämän pilaamisessa joissa kärsijänä loppusessaan se pieni lapsi joka ei voinut syntymöstään päättää. Eli "Vanessa ja pikkyväki" ja vastaavat ohjelmat kieltopon ja tilalle vaikka totuudenmukaisempaa ohjelmaa. Lapsia suunnitteleville velvoite tutustua perhe-elämään oikeissa olsosuhteissa jvaikka viikko, niin saattaisi jäätä vauvahaaveet molnella unholaan ja mennä elämänarvot kohdilleen:)

Äänestä
  • Totta ja tämän palstan nimi pitäisi olla VAUVAHUUME. Yhteiskunnassa kaikenlaiset addiktiot sen kun vaan lisääntyy. Nuoret naiset on keksineet uuden tavan päästä pakoon todellisuutta, haaveilemalla vauvasta, joka tulee ja pelastaa heidän elämänsä, suojelee ahdistukselta ja masennukselta ja jonka jälkeen elämä on yhtä juhlaa ja pilvissä liitelyä.

    Jokainen saa olla niin sekaisin päästään kuin haluaa, mutta lapsi on syytön syntymäänsä ja siihen, että äiti putoaa pilvistä ja masentuu. Kukaan ei halua lukea lehdistä kuinka äiti tappoi lapsensa tai tuolla toisella suomi24 palstalla kuinka äiti haluaa entisen elämänsä takaisin, tai että ei tämä ollutkaan sitä mitä kuvittelin....Voi p..kle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teppo.moi kirjoitti:

Tänne palstalle tulisi nyt viimeistään saada ikäraja et sillei hei! Seksi-palstalla ikäraja on 18 vuotta, mutta tänne ikärajan tulisi olla 25 vuotta et sillei hei! Eihän sitä tietenkään voisi vahtia tarkasti, mutta juridinen vastuu siirtyisi pois palstan ylläpidolta et sillei hei! Moraalinen vastuu on sen sijaan suuri, koska tällä palstalla tuntuu moni lapsi haaveilevan lapsesta, vaikka ikänsä ja kehityksensä puolesta leikki vasta äsken nukeilla et sillei hei! Ei edelleenkään lapsia lapsille et sillei hei!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu