Löytypäs täältä tosimiesten tosipalsta.
Tai no ton tosi voi olla ihan miten sen nyt ottaa. Naisena intin suorittaneena lueskelin joitakin kirjoituksia tyyliin hoh-hoijaa.. pitäiskö sittenkin lisätä koulutusaikaa vai pitäisikö seula olla tiukempi inttiin PÄÄSYLLE?
Jaon jo intissä olo aikana mielipiteitä kahtia ja tuskin tarvinnee selittää mitä mammanpojat, sikäli mikäli suun saivat aukaistua, olivat mieltä siitä, että nainen rynkkyyn tarttuu.
Vuosia myöhemmin sama tilanne. Vaikka nainen intin suorittaneena ei ole mikään omituinen kummajainen tänä päivänä.
En ota kantaa Nato jäsenyyteen enkä mihinkään muuhunkaan. Ei niitä täällä netissä ratkaista. Kantaa otan siihen, millaisia suorastaan luusereita lähtee armeijan vihreisiin. En yleistä, et shot, shot joka sitä ajattelee. Mutta heikkoa oli taso jo silloin kun itse kävin. Ei ollut kunto itselläkään järin mahtava, mutta koheni kummasti jo ihan sillä, että mähän kuulkaas pojjat teille näytän. Ja niin näytinkin.
Ja jos tätä lukee joku nainen, joka suunnittelee menoa niin mene ihmeessä, mutta muista ei mikään rippileiri. Itselläni silloinen poikaystävä jätti, koska pelkäsi, että siellä romansseja syntyy. Todellakin. Pantiin tammikuun pakkasella kun aropuput..uskoo ken haluaa.
Ja kuinka niin pääsi käymään vaikka itse odottelin häntä kiltisti ja lähdin vuorostani parin vuoden päästä. Ei tasa-arvo oikein kohdannut.
Eikä sitä näytä olevan edes reservissäkään. Sotilaspassi mukana, että ja varmasti olen käynyt..kunnes huomasin sen olevan ihan turhaa. Harva mieskään sitä mukanaan kantoi.
Ennakkoluuloista tuntuu kärsivän enemmän nuoremmat miehet, vanhemmat arvostavat.
Nainen sodassa jo ajatuksena tuntuu olevan kuin punainen vaate. Ja lausunnat"mä mieluummin kuolisin, kun ottaisin naiselta käskyjä"--tuumaan, että ja ihan varmasti:)
Tsemppiä vain kaikille sen käyneille sekä miehille, että naisille!!
Ps. Se täytyy myöntää, että nyt kun toimin vaativassa työssä, niin kuulemma sotilastaustan omaavana valinta oli ollut kohdallani helppo. Eli hyötyäkin on ollut.
HÄVETKÄÄ SUOMEN "MIEHET"
NAINEN AUK
0
259
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2231379Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va245927- 89846
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48752Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan65739Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48693- 81611
- 24605
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko67604- 109589
- 49578
Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan76578- 39569
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja302561Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34554Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27553Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.46548Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47524Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64509Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94509