Onko kellään muuta tietoa, kun nämä mitkä kaivoin netin uumenista :)
Mukana Ari Koivunen, Toni Parviainen (Machine Men) ja Ville Tuomi (Sub Urban Tribe)
13.12.2007 Henry's Pub Kuopio http://www.henryspub.net/kuopio/ohjelma.php
14.12.2007 Finlandia klubi Lahti http://www.sibeliustalo.fi/finlandiaklubi.asp?id=83
Raskas joulu
8
1237
Vastaukset
- Nimetön
julkastaanko nyt jouluna Raskas joulu -albumi vai onko kyse pelkästä kiertueesta?
- minuakin
Aika hiljaa ollaan oltu koko hankkeesta, mutta eiköhän sitä infoa ala tulemaan pikkuhiljaa. Levy olisi oikein mukava lisä pukinkonttiin :)
Ei varmaan auta kun odotella ja ihmetellä mitä tuleman pitää. - varma tieto
ettei kuulemma tule levyä tänä vuonna. AK:n sivulla ei kai ole asiasta mitään tietoja. Tonne kysymyksiä Arille -osioon vois laittaa kyssärin, mutta Ari ei kai ainakaan vielä ole pahemmin ehtinyt/viitsinyt vastailla.
Toi kiertueohjelma kai saattaa kasvaa vielä, eli lisää bändejä tai laulajia mukaan, luulisin? - ...
varma tieto kirjoitti:
ettei kuulemma tule levyä tänä vuonna. AK:n sivulla ei kai ole asiasta mitään tietoja. Tonne kysymyksiä Arille -osioon vois laittaa kyssärin, mutta Ari ei kai ainakaan vielä ole pahemmin ehtinyt/viitsinyt vastailla.
Toi kiertueohjelma kai saattaa kasvaa vielä, eli lisää bändejä tai laulajia mukaan, luulisin?Vuonna 2007 ei ilmesty uutta Raskas Joulu -albumia.
Ari Koivusella tai Sony BMG:llä ei ole Raskaan Joulun tuotannon kanssa mitään tekemistä, levy on Warnerin tuotanto. - minä vaan
... kirjoitti:
Vuonna 2007 ei ilmesty uutta Raskas Joulu -albumia.
Ari Koivusella tai Sony BMG:llä ei ole Raskaan Joulun tuotannon kanssa mitään tekemistä, levy on Warnerin tuotanto.Raskasta joulua-levyn sijaan tänä vuonna ilmestyy Northern Kings-levy, jossa on tekijäkaartissa samoja tyyppejä kuin Raskasta joulua-levyillä. Tämän levyn julkaisee Warner, joka on julkaissut myös Raskasta joulua-levyt.
Levyllä on 4 laulajaa, jotka kaikki ovat olleet mukana myös Raskasta joulua projektissa: Jarkko Ahola (Teräsbetoni), Marco Hietala (Tarot, Nightwish), Tony Kakko (Sonata Arctica), J-P Leppäluoto (Charon). Arin bändistä ainakin Erkka Korhonen on ollut mukana tekemässä Northern Kings-levyä.
Levy ilmestyy 24.10.2007, ja sisältää hevi-covereita 80-luvun klassikoista. Lisätietoa löytyy alla olevasta linkistä:
http://www.warnermusic.fi/news/?article=8a0af81214b908520114dab8ead10f48
Sama teksti löytyy englanniksi täältä:
http://www.metalfromfinland.com/news/2007-09-06_22:09/NORTHERN KINGS: Finnmetal allstars introduce themselves!
Raskas joulu-projektin myspacekin on nykyään nimeltään Raskas Joulu - The Northern Kings!
http://www.myspace.com/raskasjoulu
- 21.12.
Raskas joulu myös Tavastialla perjantaina 21.12.2007! Tänään tulleessa uutiskirjeessä lukee:
PE 21.12. "RASKAS JOULU"-KONSERTTI: VILLE TUOMI, ARI KOIVUNEN, JARKKO AHOLA, TONI PARVIAINEN, J-P LEPPÄLUOTO
Unohda lähikirkossasi järjestettävät kauneimmat joululaulut! Tänäkin vuonna Tavastialla raikaavat joululaulut persoonallisina versiona. Lavalla jouluräyhää toivottavat Ville Tuomi (Suburban Tribe), Ari Koivunen, Jarkko Ahola (Teräsbetoni), Toni Parviainen (Machine Men) ja J-P Leppäluoto (Charon).
13 EUR / 15 EUR
(Eli 13 € ennakkoon, 15 € ovelta.)
http://www.tavastiaklubi.fi/
Harmi ettei Marco Hietala ole tänä vuonna mukana, hän on suosikkini Raskasta joulua-laulajista! No, ymmärtäähän sen että Nightwish menee etusijalle. - darra
Tämä löytyi imperiumista:
http://www.imperiumi.net/news_2.php?id=5342 - Anonyymi
Pelkkää paskaa taas !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke322152- 1161828
- 771581
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671207- 1601192
- 611036
- 481033
- 64994
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62917Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t28900