Mitä metsäpolun varteen?

Aion tehdä polun kiertämään metsäistä tonttiamme. Olisi kiva istutella sinne tänne jotain piristäviä yllätyksiä, mutta mitä?
Onko olemassa perennoja ja nättejä pensaita, jotka viihtyisivät kivikkoisessa mänty-kuusi metsässä?
4628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Netissä osui kerran silmiini metsäisen puutarhan kuvia. Siellä oli maastoon puiden katveeseen istutettu alppiruusuja ja atsaleoja. Värikkäät kukat hohtivat kaiken muun vihreyden keskellä. Niitä aion itsekin istuttaa kun puutarhaa joskus pääsen laittamaan.

Äänestä

ja rodot nyt ehdottomasti ainakin! Ja puun runkoa kiipeämään jotain köynnöstä. Kuunliljoja, maanpeitekasveja, matalia erimallisia havuja.

Äänestä

vastanneille:) Kivoja ehdotuksia kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


marru. kirjoitti:

Aion tehdä polun kiertämään metsäistä tonttiamme. Olisi kiva istutella sinne tänne jotain piristäviä yllätyksiä, mutta mitä?
Onko olemassa perennoja ja nättejä pensaita, jotka viihtyisivät kivikkoisessa mänty-kuusi metsässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu