Keskustelua Kalkun kaavasta

4330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

marketin markettia yhtään enempää kuin niitä nyt jo on.pitäisi riittää sullekin.olis oikeitakin asioita mistä nähdä vaivaa, koko kaupungin maine on niin huono ja aina vaan tulee lisäää jotain lähes negatiivistä viestiä ,kuinka nokialla asioita arvotetaan...eilinekin aamulehti ja koulukirjoihin käytetyt eurot/oppilas...ja tätä riittää.

Äänestä
  • kyllä minunkin mielestäni hallituksen perustelut ontuvat aika pahasti. Ja KUN market jokatapauksessa rakennetaan, olisi se Nokian kannalta edullisempaa, että ko. rakennelma sijaitsee tällä puolella kunnan rajaa, vai mitä?

    Minusta Nokian maine ei ole erityisen huono. Historian painolastikin alkaa uudisasukkaiden myötä laimenemaan. Työpaikkoja (kauppakin on sellainen) lisää, niin kyllä ne hyvät uutisetkin alkavat täältä kantautumaan!

    Haluatko kuulla positiivisen uutisen: kunnan työntekijöille maksetaan kuulemma Nokialla selvästi valtakunnan keskiarvoa paremmin.

    Äänestä

  • Kaikissa vireissä ja toimivissa kaupungeissa on aina jotain "vikaa"
    Kun paljon tehdään paljon tapahtuu. Tietysti Aamulehden kynsissä Nokia on aina ollut.
    Nokian maine ei ole mitenkään huono, ja menneisyyden haamut ovat olleet työtä ja toimeentuloa. Muusta on turha jauhaa.

    Nokia on luonnoltaan Pirkanmaan monipuolisin ja kaunein. Sekä liikenneyhteyksiltään ja sijainniltaan loistava paikka asua.
    tamperelaiset vain kadehtivat Nokiaa, ja pelkäävät Nokian imua !

    Äänestä

  • Suomen parhaita. kirjoitti:

    Kaikissa vireissä ja toimivissa kaupungeissa on aina jotain "vikaa"
    Kun paljon tehdään paljon tapahtuu. Tietysti Aamulehden kynsissä Nokia on aina ollut.
    Nokian maine ei ole mitenkään huono, ja menneisyyden haamut ovat olleet työtä ja toimeentuloa. Muusta on turha jauhaa.

    Nokia on luonnoltaan Pirkanmaan monipuolisin ja kaunein. Sekä liikenneyhteyksiltään ja sijainniltaan loistava paikka asua.
    tamperelaiset vain kadehtivat Nokiaa, ja pelkäävät Nokian imua !

    siinä olet oikeassa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitus-sivulla kirjoitti:

Ihan mielenkiintoisia pointteja...

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000426&posting=22000000029164393

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu