Tänään vantaan jumbossa oli ostoksilla noin 35v nätti brunette/punapää nainen, jolla oli mustat kontio saappaat ja sininen rukan sadepuku. Vaikka ulkona satoi kohtuullisen reippaasti, oli hän työntänyt sadehousujen lahkeet saappaiden sisään... :-/ Kieltämättä seksikkään näköistä, mutta ajoikohan nyt käytännöllisyyden edelle? Lahkeista valuva vesi valuu saappaaseen... Sainpa jopa pienen hymyn vastaukseksi, ilmeisesti omasta vaatetuksestani, limet kontiot ja keltainen rukan puku.
Kontiosaappaat
Rukka-friikki
21117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos oikeesti olet Rukkafriikki niin minulla olisi tosi upea tumman vihreä Rukan sadepuku jostain 70 luvulta. Uusi, puuvillapohjainen painava tukeva siis aivan älyttömän hieno.
Kiinostaako: [email protected]
Moikka
Koska nyt myyntiuolelle meni niin menköön.
Olen myymässä mustat Kontioni (kotimaiset) koko 44. N 3 v. käytössä olleet mutta ihan hyvän kuntoiset. .
Kiristysremmissä tuo sininen logo joka tarkoitti että saappaissa on parannettu teräsvahvike pohjassa. Sopivasti sisäänajetut joten patinaakin on mutta monta km vielä edessäpäin :) H 25,-
Muitakin ulkomaalaisia kumppareita k 44(LaCrosse, Sulman ja yhdet agrotyyppiset tosi järeät), sekä Aigle Parcours ISO koko 39.
Kysele niin saat kuvia ja muita tietoa. Mailto: [email protected]