Airbagin merkkivalo

Airbagin merkkivalo palaa aina silloin tällöin voyagerissani. Auto on -99 mallin 3.3 koneella. Valo saattaa joskus palaa koko ajon ajan, joskus sammuu muutaman minuutin ajon jälkeen. Toisinaan sammuu normaalisti, kun laittaa käyntiin.
Mistä johtunee? Onkohan se kuittaamalla selvä juttu? Tietoa?
3527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kellojousi,vaimon autossa -98 se vaihdettiin takuuhommana

Äänestä
  • Riippuu vuosimallista onko takuuhomma,,,jännää on.

    Äänestä

Mulla oli samanlainen ongelma. Takuun piikkiin meni uusi kellojousi ja työt kaikki. Auto on voyager 2.4 -97. Tarkistin asian chryslerin nettisivuilta. http://www.chrysler.com/en/owners/ sieltä recall kohtaan auton joku "numerosarja", joka löytyy konehuoneenpuolelta ainakin. Tulostin sen lapun ja menin autokeskukseen sopimaan huollon. Pikahuolto teki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voyager -99 kirjoitti:

Airbagin merkkivalo palaa aina silloin tällöin voyagerissani. Auto on -99 mallin 3.3 koneella. Valo saattaa joskus palaa koko ajon ajan, joskus sammuu muutaman minuutin ajon jälkeen. Toisinaan sammuu normaalisti, kun laittaa käyntiin.
Mistä johtunee? Onkohan se kuittaamalla selvä juttu? Tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu