ostin eilen pentium tasoisen tietokoneen marketista. samalla hankin soneran kaapeli kaistan ja motorolan modeemin. nyt kysymys kuuluu että enkö minä osaa käyttää konetta vai onko koneessa vikaa, kun se ei reagoi käskyjä jota minä sille annan?
Tietokone ei reagoi käskyihin
5
539
Vastaukset
- luigi
tarvitaan hieman parempaa käsitystä että minkälaisia käskyjä koneelle annat? jos sanot sille vaikka ISTU tai NOUDA niin ei se luonnollisesti silloin vikaa koneessa ole!
kerros nyt hieman tarkemmin mistä on kysymys?- oululainen
luigi painu helevettiin.
jos vaikka yritän sammuttaa konetta niin kone ei sammu. jos yritän ladata internettiä niin tulee sivua ei voi näyttää. jos yritän käynnistää diakuva projektoria niin tulee ilmoitus projector lakkasi toimimasta. YM: - luigi
oululainen kirjoitti:
luigi painu helevettiin.
jos vaikka yritän sammuttaa konetta niin kone ei sammu. jos yritän ladata internettiä niin tulee sivua ei voi näyttää. jos yritän käynnistää diakuva projektoria niin tulee ilmoitus projector lakkasi toimimasta. YM:et taida ymmärtää huumoria yhtään, no voisin vaikka valittaa sinusta palstan sherifille niin saisit varmasti jotain penaltya.
sitten itse ongelmiin. tai no olkoon, en minä sinua jaksa neuvoa. - dnalnif
luigi kirjoitti:
et taida ymmärtää huumoria yhtään, no voisin vaikka valittaa sinusta palstan sherifille niin saisit varmasti jotain penaltya.
sitten itse ongelmiin. tai no olkoon, en minä sinua jaksa neuvoa.vihjeenä sinulle oululainen että pidä se soneran kaapeli äläkä missään tapauksessa vaihda DNA:han sillä sillä operaattorilla on karannut mopo käsistä jo aikoja sitten.
- autero
jos kone ei sammu niin vikaa on silloin näytössä. jos ei pääse nettiin niin vika on silloin operaattorissa. jos diaprojektori lakkaa toimimasta niin vika on silloin vistassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5178815Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556086Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3555122Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664729Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984331Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843902- 911838
- 1031384
- 47949