Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miten nuolla naista?

Olen jo kolmekymppinen mies, mutta kokemusta naisen nuolemisesta on vähäistä. Avovaimoni siitä pitäisi, joten onko ideoita miten sen teen, mikä vaikuttaa ja mitä ei kannata tehdä.
Kaikki info otetaan vastaan!

Kiitos!
79980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

oon 20 nuori nainen, mutta voin vakuuttaa että lötyy kokemusta sekä nuoltavana että nuolijana :)

Aloita hitaasti, kiusoitellen. sisä reisiä, kumpua. siirry alemmas. nuole vaikka koko pituudelta oikein hitaasti kerran tai kaksi. etsi klitoris(tiedäthän varmasti missä se on?, opettele tuntemaan miltä se tuntuu suussa ja miten se sykkii hyvän olon tunnon myötä) hiero sitä kilelläsi nopeasti, voit hieman imeä samalla. välillä hellemmin välillä rajummin, hellä imeminen on myös tärkää!! moni ei tiedä sitä. se antaa lisää tuntua siihen. voit välillä vaihdella,sen mukaan miltä itsestäsi ja kumppanistasi tuntuu. pyydä häntä kertomaan mikä hänestä tuntuu parhaimmalta. pyydä häntä vaikka kirjoittamaan se lapulle töihin lähtissä tai kirjoittamaan sen selkääsi eesileikissä, jos suora puhe jännittää.välillä koko kielellä, koko pituudelta, välillä klitorista. enemmän kl. mutta muistathan rauhoittaa välillä.

oliskohan tästä edes vähän apua? havainnoiden olisi helpompi, jos joku voisi opettaa, mutta et varmaan hala käydä vieraissa opissa? (vitsi*)
hyvät neuvot ovat kalliit! toivottavasti te miehet osaatte näin myös neuvoa meitä naisia, jotka myös tarvitsemme opastusta välillä:)

Äänestä
  • Sanoit että kokemusta löytyy nuolijanakin, paljastaisitko parhaat neuvosi meille naisillekin sitten? Nimimerkillä kokematon, mutta haluaisi tehdä miehelle hyvää :)

    Äänestä

Ooh... oo rauhallinen... ja viettelevä. Hitaus ja rauhallisuus ja se, että puuhailet siellä alhaalla pitkään saa rentoutumaan. Alavatsan ja sisäreisien hyväily kuuluu asiaan... Kielen pitää olla rauhallinen. Ainakaan alkuvaiheessa siitä nopeudesta ei ole mitään hyötyä, koska orgasmi ei ole tulossa vielä pitkään aikaan. Oikeastaan kaikki mitä kielellä tehdään, tuntuu hyvältä, ei sen tarvitse olla mitään erityistä. Kieltä voi työntää vähän sisään (tuntuu kivalta mutta ei saa aikaan mitään hirveän voimakkaita tuntemuksia). Sormi kannattaa ottaa mukaan - työnnä se n. 7-10 sentin syvyydelle ja hiero emättimen etuseinämää kunnolla painaen (tämä SAA aikaan voimakkaita tuntemuksia). Se, että työntää sormea/sormia sisään ja ulos nopeasti, ei tunnu miltään.

Nuole klitorista aikamääräisesti paljon - ja kun orgasmi on tulossa, pidä sormi edelleen sisällä hieromassa g-pistettä ja vaikka pyöritä kieltä rytmikkäästi klitoriksen ympärillä. Itse en ainakaan saa orgasmia, ellei klitorista hierota suht nopeaan tahtiin melko pitkää aikaa. Voi hieroa vaikka 5-20 sekuntia yhtäjaksoisesti, pitää sitten saman mittaisen tauon ja hieroa taas. Kunnes nainen alkaakin olla jo valmista kamaa....

Tää oli nyt se, miten ainakin yks nainen haluaa sen itselleen tehtävän :)

Äänestä

käypä lukemassa noita seksinovelleja näiltä palstoilta. lue niiä "naisten kesken". Lesbo teksteistä saa hyviä ja tarkkoja neuvoja. ovat naisten itsensä kirjoittamia ja niissä kerrotaan joissain varsin yksityiskohtaisesti. ne kun ovat vielä juuri sitä mistä tytöt tykkää. ja aina parhaana lisänä se peppuaukko myöss. väitän näin naisena että suurin osa pitää siitä. itse ainakin. vaikkkaan kaikki eivät pidä varsinaisesta peppuseksistä niin sormella saa hieroa ja vähän matkaa työntää sisäänkin. itsestäni ainakin samanaikainen klitoriksen imeminen ja sormi pepussa vähän matkaa on aivan parasta.voit kokeilla, ja kysyä samalla että tykkäätkö tästä? tai että saanko tehdä näin?

Äänestä
  • ei seksinovelleista mitään vinkkejä saa, sitäpaitsi ne lesbonovellit on yleensä miesten kirjoittamia..

    Äänestä

Muut kirjoittajat ovat jo antaneet ihan hyviä vinkkejä. Tosiasia on se, että sormia ei kannata hullun lailla pumpata sisään ja ylös, se ei tunnu juuri miltään, tai jopa pahalta. Sormella hyväily vaginan aukolta tuntuu hyvältä, samoin vaginan etuseinän hierominen (siellä on G-piste).

Itse pidän siitä kun koko pillun aluetta nuollaan - klitorista eniten - ja samalla mies koskettelee sormillaan. Pelkkä nuoleminenkin ilman sormetusta on kiihottavaa, mutta en pysty saamaan siitä orgasmia. Pidän myös siitä että mies välillä työntää sormet oikein syvälle, hitaasti..

Tykkään myös siitä, että mies vetää peukaloillaan häpyhuulia auki ja nuolee samalla. Liikaa ei kuitenkaan kannata vetää, se on kivuliasta.

Kaikista kiihottavinta on ehkä se, että näkee miehenkin nauttivan. Jos miehellä on sellainen ilme, että "tässä nyt nuollaan pillua vaikka ei oikeen huvittais" niin siinä menee omatkin halut. Ihaninta on se, kun miehellä on kiihottunut ilme ja hänkin melkein huokailee..

1Äänestä
  • Löytää naisen joka haluaa suusexiä Haluaisin nuolla ja nuolla loputtomiin Täällä moni nainen kirjoittaa että haluaa suusexiä mutta ei anna mitään yhteystietoja Tietenkin pitää ensin löytyä "kemiaa" ja sen jälkeen kaikki sujuu.
    Naiset!!! Tässä osoite [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


k2180 kirjoitti:

Olen jo kolmekymppinen mies, mutta kokemusta naisen nuolemisesta on vähäistä. Avovaimoni siitä pitäisi, joten onko ideoita miten sen teen, mikä vaikuttaa ja mitä ei kannata tehdä.
Kaikki info otetaan vastaan!

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu