panssareita ?
1. palkinto:
Nimimerkki: Villimies valvoo / Villimies heräilee
Maamerkit jo valmiina ? Kts. http://www.fotopankki.fi/Nwhrman/kuva/787639004918649
1. palkinto:
Nimimerkki: Villimies valvoo / Villimies heräilee
Maamerkit jo valmiina ? Kts. http://www.fotopankki.fi/Nwhrman/kuva/787639004918649
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siinä on taas jotai nii karseeta paskaa tehty ku olla ja voi. Panssariestehän tuo on ilmi selvästi. Helvetin ruma sellainen. Vain Lappeenrantaan voidaan pystyttää tällaista paskaa, jota sitten tituleerataan kierosilmien taholta taiteeksi. Saa taas ulkopaikkakuntalaiset nauraa ja lappeenrantalaiset häpeillä ylivertaisen arkkitehtuurinsa jatkumista.
Onko jossain leprassa tuo kaunis patsas? Ja jos niin missä?
mitä on raijattu Kariniemeen tien reunalle. Siinä ykkösen kohdalla hymyilytti, kun siellä oli aina jupinaa tien varrelle pysäköidyistä autoista, mutta kun ajoi eteenpäin, isoilla kivenmurikoilla reunustettu piennar jotenkin hätkähdytti. Mahtaako murikat enää olla paikallaan? Jotenkin kävi ajatus, että ne saattaa sinne jäädäkin. Panssariesteitäkö?
Utista kun ajaa Lappeenrantaan päin, niin siinä vasemmalla armeijan aluella on ratakiskoista ja betonista tehtyjä "maaesteitä", muoto sama kun Willimiehessä!!!!. Nä mä esteet ovat ollet metsän reunassa jo ammoisista ajoista lähtien. Kyllä tuo Willimies on kopio noista Utin "taideteoksista"
tämä veistos on nähtävillä.