jos Suomeen tulisi sharia-laki voimaan,missä ja miten rangaistukset pantaisiin täytäntöön.
Esim. käden amputoinnit, ruoskimiset ja kivitykset?
Muslimien mielipiteitä?
Esim. käden amputoinnit, ruoskimiset ja kivitykset?
Muslimien mielipiteitä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ne ei kuulu Islamiin.
nuo muut?
kivityksiä? Koetapas muistella.
näin >Islam säätää, että sekä mies- että naispuolinen avionrikkoja on kivitettävä, mutta sellaista rangaistusta ei sovelleta, jos kyse ei ole naimisissa olevista henkilöistä ja teolle ei ole varmoja neljän silminnäkijän todistuksia; siis vain kun kaksi henkilöä on ilmiselvästi tehnyt sellaisen häpeällisen rikoksen.
voitaisiin soveltaa lievempää rangaistuskeinoa.
Kivityksessä kivien pitäisi olla pyöreitä, jotta
ne eivät raapisi niin pahasti.
Käsiä ei saisi katkaista olkapäätä myöten.
Kivitys kopioitu Vanhasta Testamentista.Lista eläimistä joita ei saa syödä myös sieltä.
Hyvä että olet kriittinen.
muslimitkaan eivät kuulu islamiin, koska kivityksiä harrastavat vain muslimit.
kysyinpähän siksi, että sharia-lain ollessa voimassa sitä ennenpitkää jouduttaisiin toteuttamaan.
Eli amputoitaisiinko varkaan käsi julkisesti esim. Mikkelin torilla jolloin enneltaehkäisevä vaikutus maksimoituu vai sairaalassa nukutettuna jolloin yleisöä ei varmaankaan olisi?
Mites ruoskimiset?
Täytyyhän sharian kannattajilla joku visio olla rangaistusten täytäntöönpanosta???
että sharialla on ennaltaehkäisevä vaikutus. Se tarkoittaa pelotetta. Siksi rangaistusten täytyy olla julkisia ja pelottavia.
Niinhän käännynnäiset usein ovat.
;-)
Ensin puolustat muslimien oikeuksia omaan uskontoonsa ja sitten kun joku niistä aikoo toteuttaa omaa uskoaansa, sinä kutsut heitä tolloiksi.
Sinähän se vasta tollo olet, oikea emätollo.
vaan siksi, että entinen demari alkaa horista julkisesti shariasta, käsien katkomisesta, oluen poistamisesta kaupoista ja harkitsee kuolemantuomion käyttöönottoa.
Islamiin kääntyminen on ihan kelpo ratkaisu, mutta tuo muu ei. Muistuttaisin, että Tammi tuskin saa taakseen kovin montaa Suomen islaminuskoista, koska useat ovat hakeneet turvapaikkaa täältä juuri tuon tyyppisten fanaatikkojen vainon vuoksi. Ja sitten suomalainen!
tarttunut sinuunkin, tollo, mutta sinähän oletkin vain pelkkä peelo ja trolli keskustelupalstoilla.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000029263795
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=1500000000000012&posting=22000000029263755
joka yritti varastaa toisen henkilöllisyydenkin pätemisen tarpeeseensa.
eli tuosta linkistä löytyy, kohta neljä :http://www.totuudentie.com/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=2
jossain päin Suomea, kun paikkakunnalle muutti mies muslimien mailta, hän kyllästyi ilkivaltaan ja autoryöstöihin ja otti kyläläisten kanssa puheeksi tämän.
Niin he päättivät ottaa käyttöön häpeärangaistukset. Sen koommin ei ole kylässä ollut häiriöitä ja kaikki ovat tyytyväisiä tämän miehen mukanaan tuomaan rauhaan ja järkevään järjestykseen.
Muistaako kukaan mikä kylä oli kyseessä?