Toivotaan ettei ehdi tämä porvarihallitus

ihan polvilleen, ja hommia sekoamaan totaalisesti. Merkit eivät kyllä kovin hyvältä näytä.
3160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Demarit vaahtoaa, vain hyvin palkattujen hoitsujen liksoja ylös.
Eivät huolestu energian kallistamisesta.

Äänestä
  • varma... taatusti senkin aika tulee...

    Äänestä

  • asiat ovat, vastuullista työtä kyllä ja kyllästymistä, mutta kun se lisätyövoimakaan ei tunnu kelpaavan, miksikähän ? Sieltä työnantajapuolelta tai niiden edustajilta vanhat kupet pois. Yleensä vanhoja akkojen kyykyttäjiä ja tietenkin miehiä, jolla monta rautaa tulessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas saamaan meitä kirjoitti:

ihan polvilleen, ja hommia sekoamaan totaalisesti. Merkit eivät kyllä kovin hyvältä näytä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu