Konnentoikaa mun tarinaa...Kuinka neitsyt-leijona toimii? Jos jollakin kokemuksia. Tietenkään ei voi yleistää mut olis kiva tietää.
Leijona mies vienyt neitsyen sydämen
7
1161
Vastaukset
- Nimetön
En tietty tiedä millainen neitsyt oot mutta mulla on jellona miehenä ja on niin rauhallinen että välillä tylsä. Tiedän kyllä että jos oon vaaras niin sit se on vaarallinen. JA luotettava kuin peruskallio, tosin joskus hieman ajattelematon kun on niin ajatuksissaan.
Leijona suhtautuu elämään kuin välttämättömään pahaan ja sopeutuu mihin vaan. - Nimetön
Olen nyt vuoden seurustellut Leijona miehen kanssa ja hyvin menee. Alku oli tosi tulista ja hankalaa; hänhän oli aina oikeassa; niin minäkin, miksi en olisi? Astrologiankin mukaan älykäs ihminen:)Koettelin todella miehen luonnetta; en tietoisesti luullakseni vaan en uskonut mihinkään hyvään. Etsin vikoja ja epäilin rehellisyyttä miettien mikä tarkoitus hänellä oikeasti on? Hullua, mutta toki siihen vaikutti entinen 25 v kestänyt avioliitto Vaaka miehen kanssa joka todella sai hallaa aikaan arvostelemalla ulkonäköä ym. Vaihtoikin tosin minut sitten 'haaremiin'. Ei haittaa. On uskomatonta miten elämä voi olla helppoa ja ihanaa kun rinnalla on ihminen johon voi luottaa ja joka hyväilee, hellii eikä sängyssäkään jätä kylmäksi, edes kriittistä Neitsyttä. Aikaisemmin pelkäsin näyttää itseäni; enää en. Kiitos siitä kuuluu ihanalle Leijonalle.
Rohkeutta vain. Ole oma, ihana itsesi niin pärjäätte. - sano, kuin
että leijona on vienyt minunkin
sydämeni. Suhteemme on vain puhelimen ja
viestien kautta kulkevaa, ehkäpä jonain päivänä... - koo89
Uljas ja upea leijona pystyy hurmaamaan neitsyeltä jalat alta ja maailma näyttää loisteliaalta mutta tosiasia on se, että neitsyt on kriittinen ja avoimesti.Tätä ei yksikään leijona ei kestä!!Neitsyt-tytylle joka itsekin olen, käy härkä,kauris ja täydellisesti sopii yhteen neitsyet! Mutta omien kokemuksien mukaan sanottuna heh..ei kannata edes yrittää leijonanaisen tai -miehen kanssa, sillä leijona ja neitsyt ovat kumpikin niin täysiä vastakohtia ja niillä ei vaan suju.Mulla ystävyys syhdekin leijonan kanssa on tosi lujilla. MUTTA: HUOM! Kuten itse sanoit tätä ei voi yleistää.Jotkut leijonat ja neitsyet voi mennä yhteen ja leikkiä kotia, mutta tämä johtuu siitä että silloin persoonallisuudet ja luonteet vaan täsmäävät..Parhaiten Neitsyelle sopii maamerkit; härkä ja kauris.Ja on tullut luettua että juuri me neitsyet ollaan haasteellisimpia kumppaneita mutta uskollisimpia. Onhan niit poikkeuksii ja yksillöllisyyksiä mutta näin asia etenee. Pieni vinkki sulle kirjoittaja: Ota lunkisti. Jos se ei sun mielestä onnistu ja oot epätoivonen tän teidän suhteen vuoks niin kannattaa pistää poikki.Mä tiedän miltä susta tuntuu koska itse olen Leijonan kans ikäväs suhtees ja en tiedä mitä tekis!!Eikä kannata jäädä vatvoon asioit koska niist tulee yleensä vain isompia ongelmia. Plenty fish in the sea!! Frendit kuitenki tukee mua ja auttaa jokases ongelmas :)ja toivottavasti sullakin :) Suosittelen että ostat Merja Hirvisaaren Kuka on se Oikea- kirjan, sieltä löytyy apua pulmiisi :)
- ei pidä paikkaansa
ei voi ajatella, että horoskooppimerkki jotenkin vaikuttaisi siihen kuka sopii yhteen kenenkin kenssa. Kyllä siihen vaikuttaa esimerkiksi se, että minkälaisista lähtökohdista olet syntyisin,kuulutko kirkkoon, oletko uskovainen, omistatko jonkun puolueen jäsenkirjan ja jne.Elikkäs mitä yhteistä teillä on muuta kuin tällä hetkellä oleva tunteenpalo, joka pikkuhiljaa hiipuu ja jättää jälkeensä sen tunteen joka on ainoa ja oikea.
- Just so!
ei pidä paikkaansa kirjoitti:
ei voi ajatella, että horoskooppimerkki jotenkin vaikuttaisi siihen kuka sopii yhteen kenenkin kenssa. Kyllä siihen vaikuttaa esimerkiksi se, että minkälaisista lähtökohdista olet syntyisin,kuulutko kirkkoon, oletko uskovainen, omistatko jonkun puolueen jäsenkirjan ja jne.Elikkäs mitä yhteistä teillä on muuta kuin tällä hetkellä oleva tunteenpalo, joka pikkuhiljaa hiipuu ja jättää jälkeensä sen tunteen joka on ainoa ja oikea.
Kerrankin oikea ajatus.Jag tackar !
- K89
ei pidä paikkaansa kirjoitti:
ei voi ajatella, että horoskooppimerkki jotenkin vaikuttaisi siihen kuka sopii yhteen kenenkin kenssa. Kyllä siihen vaikuttaa esimerkiksi se, että minkälaisista lähtökohdista olet syntyisin,kuulutko kirkkoon, oletko uskovainen, omistatko jonkun puolueen jäsenkirjan ja jne.Elikkäs mitä yhteistä teillä on muuta kuin tällä hetkellä oleva tunteenpalo, joka pikkuhiljaa hiipuu ja jättää jälkeensä sen tunteen joka on ainoa ja oikea.
musiikkimaku ainakin sama. elämäntilanne aika lailla sama. samanlainen huumorintaju.ja yleensä pelkät kiinnostuksen kohteetkaan ei tarvi olla samoja kunhan on asioita josta keskustella ja pystyy kommunikoimaan toisen kans.leffamaku sama. minkälaisista lähtökohdista olet synt??? mitä se tarkottaa koska mulle on ihan sama jos tää sama henkilö olis vaikka juutalainen tai olis köyhä tai rikas.välitän siitä silti enkä halua et sille sattuu jotakin :) mutta joskus täytyy myös ajatella horoskooppejaki koska siit voi ajatella minkälainen tämä henkilö on luonteeltaan esmes!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14113076Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k21311966Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t16210125Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729581Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h949064Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k137695Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht187547Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386684Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1406099Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa915935