Pikkusen kiinnostais kyseinen malli mutta olisko kellään omia kokemuksia?
Joko kokemuksia
Albeasta?
2560
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niin että ei paljon sanomista. Albea tuli käyttööno heinäkuun puolivälissä. sillä on ajettu kohta 8000 km. Ainoa ongelma minulla on ollut se, etten oikein löydä oikealle jalalle paikkaa. Jalka tuppaa puutumaan. Hieman tuntuu siltä, että ratin alla on ahdasta.
Albealla toki voi ajella mutta tuntuu kyllä 70-lukulaiselta autolta ja moottoritienopeuksissa kuulosuojaimet tarpeelliset. Tämä yksi käyttäjä ei löytänyt paikkaa oikealle jalalle, minä en löytänyt vasemmallekaan kun Fiatin tapaista on tehdä muhkura liian ylös kuten Stilossa ja Pandassakin, jalka koukussa saa ajella ja se väsyy. Pitkien matkojen autoksi Albeasta siis ei ole.
Täytyy todeta kuten TM ja Tuulilasi lehdet totesi uudesta Ladasta että laatuun ja ominaisuuksiin nähden aivan liian kallis. Sama koskee Albeaakin! Alle kymppitonnin auto selvästi. Joku 8000-9000 lienee oikea hinta, sillä hinnalla Albeaa voisi mennä kaupaksikin nyt myynti taitaa jäädä vain joidenkin Fiat-pappojen harvinaiseksi hankinnaksi. Jälleenmyyntiarvoakin sopii epäillä.