Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

tietoa

tää hiv pelko taitaa olla aika yleinen.. myös minulla..
hiv oireisiin kuuluu yleisesti turvonneet imusolmukkeet ja kurkkukipu.. voiko olla mahdollista et imusolmukkeet turvonneet muustakin syystä.. siis minulla itsellä olleet turvonneet jo ehkä pari vuotta..
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siis syyhän imukesolmukkeiden suurenemiseen voi olla niin moninainen, ettei nyt heti ensimmäisenä pidä ajatella että se on HIV. Tietysti jos olet käyttänyt suonensisäisiä huumeita, käynyt ulkomailla maksullisissa yms. voi HIV mahdollisuus olla melko suuri. 2 vuotta on pitkä aika, joten nyt kyllä sinuna hipsisin lääkärin juttusille...Kyse voi olla ihan jostakin allergisesta reaktiosta, mutta ihan vakavastakin sairaudesta..sen enempää pelottelematta. Toisinaan imusolmukkeet turpoaa tavan flunssassa mutta sitä ei kestä pari vuotta. eli tohtorin juttusille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaivataan kirjoitti:

tää hiv pelko taitaa olla aika yleinen.. myös minulla..
hiv oireisiin kuuluu yleisesti turvonneet imusolmukkeet ja kurkkukipu.. voiko olla mahdollista et imusolmukkeet turvonneet muustakin syystä.. siis minulla itsellä olleet turvonneet jo ehkä pari vuotta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu