A: suloisia kissanpentuja!

Annetaan suloisia kissanpentuja, hyvään, pysyvään kotiin. EI kesäkissoiksi. tottuneita lapsiin ja koiriin.

-oranssimustavalkoinen tyttö, Nössö, luovutus:NYT

-oranssi tyttökissa, Mirjami, luovutus: NYT

-kirjava/metsäkissan värinen poika, Pulla, luovutus: kesäkuun alussa


Myös varattavissa viime yönä syntyneet oranssimustavalkoiset pennut. tyttö ja poika. luovutus: elokuussa

ottakaa yhteyttä ja tulkaa ihastumaan!

Maija Tervakangas, Siikajoki(08)
soita/lähetä viesti: 0405611489
mailaa: [email protected]
7575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

... että ovatko pennut saman emon pentuja? Kuinka monet pennut emo on jo saanut? Eivät kai pennut vain ole sisäsiittoisia? Kuulostaa ihan pentutehtailulta näin äkkiseltään luettuna. Ovatko pennut madotettuja ja rokotettuja? Miksi annat niitä ilmaiseksi?

Äänestä
  • ...onko pakko?
    Mulla on muutama tyttö ja saavat pennut joka kevät. olinko siis pentu tehtailia?
    Pah! sanon minä.
    Ja jos pentuja antaa ilm. tuskin ovat rokotettuja vaikka sehän sinun kaltaisellelesi ihmiselle sopisi. ja pentu kotiin kuljetuksella? toki
    siis ilmainen pentu madotettuna ja rokotettuna kaikilla herkuilla suoraan kotiin. tälläista on etsiä kissan pennulle kotia!!!
    Meillä pentu kuin pentu, uuteenkotiin ei lähde ilman madotusta ja lääkärin tark. mutta rokotuksetta kyllä ja takulla maksaa jotain!!!

    Äänestä

...väärässä jos väitän että ne oranssimustavalkoset(kilpikonna?) on molemmat tyttöjä? Muistasin jostai lukeneeni että vain nartut voi olla sen värisiä. Jos olin väärässä, ni tulipaha oikastuu seki "tieto".
Oma Wilma on just sellane pitkäkarvane, ihana;)

Äänestä
  • esiintyy vain naarailla. uroksilla hyvin harvoin ja silloinkin uros on kykenemätön jatkamaan sukua.

    Äänestä

  • minna kirjoitti:

    esiintyy vain naarailla. uroksilla hyvin harvoin ja silloinkin uros on kykenemätön jatkamaan sukua.

    Kiitos vahvistuksesta:)

    Äänestä

  • ...On kilpparin väriset pennut aina tyttöjä, tai on joitain harvinaisia tapauksia, jossa pojat ovat kilppareita, mutta silloin ne ovat hedelmättömiä. Mulla itsellä on nyt kilpparikisu, jolla pentuja. Yksi niistäkin on kilppari. :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Maija kirjoitti:

Annetaan suloisia kissanpentuja, hyvään, pysyvään kotiin. EI kesäkissoiksi. tottuneita lapsiin ja koiriin.

-oranssimustavalkoinen tyttö, Nössö, luovutus:NYT

-oranssi tyttökissa, Mirjami, luovutus: NYT

-kirjava/metsäkissan värinen poika, Pulla, luovutus: kesäkuun alussa


Myös varattavissa viime yönä syntyneet oranssimustavalkoiset pennut. tyttö ja poika. luovutus: elokuussa

ottakaa yhteyttä ja tulkaa ihastumaan!

Maija Tervakangas, Siikajoki(08)
soita/lähetä viesti: 0405611489
mailaa: [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu