Mahtava Pihlajasaaren aloitus, neljä tuntia pihliksessä, ei sulka perseessä, vaan nauttien auringosta.
Koska alkaa Pihlajasaareen järjestettyä toimintaa???
Kukaan ei häirinnyt, kukaan ei kiertänyt ympyrää minun ympärillä, eikä tehnyt ehdotuksia. Keväällä aurinko on tehokasta, lähes poltin itseni auringossa!
Koska alkaa Pihlajasaareen järjestettyä toimintaa???
Kukaan ei häirinnyt, kukaan ei kiertänyt ympyrää minun ympärillä, eikä tehnyt ehdotuksia. Keväällä aurinko on tehokasta, lähes poltin itseni auringossa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
...Pihlikseen ei lopulta mitään toimintaa tulekaan, vaan kyseessä on vain joidenkin vouhottajien halu saada itselleen julkisuutta.
Mutta hienoa, että rannalla voi taas käydä. Siis sään puolesta. Ja olla rauhassa niin halutessaan.
Onko näin, ainoa järjestetty toiminta on http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=119&conference=500000000000011&posting=22000000000568721
Sekö on suomen mittakaavassa naturismia??
Pihlis on Helsingin Kaupungin omistama yleinen ranta. Tuskin kaupunki sinne mitään leikinohjaajaa hommaa. Yhdistyksillä on siellä sovittuja tapaamisia jotka alkavat kohta.
Otetaan tosiasiat esille .
Suomen vanhin, toiminta http://www.lmry.pp.fi/
Hyvää vappua http://groups.msn.com/SNCry seuraava tapaaminen; Yhdistyksen seuraavat tapaamiset (Helsinki 25.5.2003 klo 14-18
PKSN http://members.surfeu.fi/pks_naturistit/sivu04.html Seuraava tapaaminen Pihalajasaari Avajaiset 14 Kesäkuuta klo 12.00-18.00,
Toisin ilmaisten, mitä kierrellään, kun tietoa on.