on mun fretti pakko myydä 60e .soopeli.
nopeasti hakekaa pois tampereelta
kiire on
myydään fretti halvalla
18
3295
Vastaukset
- Tampereella
Onko tyttö vai poika? onko leikattu? terve? Ikä? Luonne? saako sähköpostiin kuvia? Saako mukaan häkin tai muita tarvikkeita? laita sähkistä!
- Anni
minkä ikäinen frettisi on? entä onko se tyttö vai poika? olen itse myös tampereelta.
- kaunis-nuori-nainen
Jos frettisi kaipaa hyvään ja rakastavaan kotiin ottaisin fretin mielellään... ottaisitko pikaisesti yhteyttä että vieläkö fretti on myynnissä vai oletko jo saanut sille hyvän kodin!?
Odottelen yhteyden ottoa!
Jaana Günther
p. 046 882 41 73 - hei,
Lukekaa toi viesti uudelleen ja pohtikaa, kuinka luotettava sen on.
- emmi koivisto
Olen kiinostunut fretistäsi.Ei ole paha hinta. Tuleeko siinä tarvikkeet mukana? Mutta en ole varma vielä?Mutta ilmoitan kun olen varma. Ilomielin ostaisin tämän fretin.Voit soittaa minulle, myös minut saa paremmin kiinni soitolla puhelin numeroni on:040-5173926(voisitko soitella?)
- tanja112
Hei!
Onko sinulla myynnissä vielä se fretti?
Kaverini olisi ostamassasellaisen ja toivoisi sellaista pian.
Paljon tämä fretti maksaisi? - ^^freak
onko tuo pikku kaverisi minkä ikänen? voisin kai sen hakea pois ellei se ole jo menny?
- Miina Hokkanen
Moi!
Olisiko fretti tyttö vai poika? ja minkä ikäinen?
Onko aivan terve?
Voisiko tarvikkeet tulla mukaan?
Olisin kiinnostunut!
Terveisin: Miina Hokkanen
Puh. 040-722 9534 - Frettis
Hei! Olisin erittäin kiinnostunut fretístäsi. Se saisi hyvän kodin meiltä. Olen jo pitemmän ajan ollut kiinnostunut ostamaan iki oman vauhti nakin kotia ilostuttamaan. T Olen tosissani.
Ps onko siihen mukaan vielä tarvikkeita? - Pirrreee
Minkä ikäinen frettisi on? miksi olet sitä myymässä? ja kolmas kysymys vielä pääsisitkö tuomaan sen Poriin? voisin maksaa siittä sitten enemmän jos autolla lähtisit joku päivä tänne poriin missä asun.maksaisin fretistäsi 1OO-120Euroa?
- Pirrree
puhelin numeroni 0408718577
- 27942
Minkä ikäinen ?
- Nooh...=)
jos ollut pentu kun viesti ollut ajankohtainen niin nyt 4v ja varmasti onnellinen uudessa kodissam jos ei ole kuollut pois jo aikoja sitten =)
- Niimpä 090
Fretit ei kyllä kuole alle neljä vuotiaana, että mielenkiintoinen "aikoja sitten"
kommentti.
Mutta joo, lukekaa tarkemmin aloitukset, etenkin näissä "myydään" ilmoituksissa.- jassooooo
"Fretit ei kyllä kuole alle neljä vuotiaana, että mielenkiintoinen "aikoja sitten"
kommentti. "
Ai, kas kummaa kun mult on kuollu 1 fretti lymfoomaan kun oli 7kk vanha, ja toinen syöpään 3veenä.
Sitähän taisi tarkoittaakin se kirjoittaja että saatta olla kuollut, sattuuhan niitä suolitukoksia ym. - Niimpä 090
jassooooo kirjoitti:
"Fretit ei kyllä kuole alle neljä vuotiaana, että mielenkiintoinen "aikoja sitten"
kommentti. "
Ai, kas kummaa kun mult on kuollu 1 fretti lymfoomaan kun oli 7kk vanha, ja toinen syöpään 3veenä.
Sitähän taisi tarkoittaakin se kirjoittaja että saatta olla kuollut, sattuuhan niitä suolitukoksia ym.No voi kristus. Ihmisenkin eliniän odote on aika korkea ja ei ole odotettavissa että ihminen kuolee alle kaksikymppisenä, mutta silti ihmisiä kuolee kaiken ikäisinä. Niin tekee fretitkin, mutta ei se anna olettaa että fretti olisi jo kuollut, vaikka sekin on mahdollista. Kuitenkin se eliniänodote on elämän pituuden keskiarvo, joten on paljon todennäköisempää että fretti ON hengissä.
Se että sinun frettisi kuolevat mikä mihinkin, voi hyvinkin johtua siitä miten frettiäsi hoidat ja mitä sille syötät.
Ps. Lymfooma on syöpä sherlock. - jassoooo....
Niimpä 090 kirjoitti:
No voi kristus. Ihmisenkin eliniän odote on aika korkea ja ei ole odotettavissa että ihminen kuolee alle kaksikymppisenä, mutta silti ihmisiä kuolee kaiken ikäisinä. Niin tekee fretitkin, mutta ei se anna olettaa että fretti olisi jo kuollut, vaikka sekin on mahdollista. Kuitenkin se eliniänodote on elämän pituuden keskiarvo, joten on paljon todennäköisempää että fretti ON hengissä.
Se että sinun frettisi kuolevat mikä mihinkin, voi hyvinkin johtua siitä miten frettiäsi hoidat ja mitä sille syötät.
Ps. Lymfooma on syöpä sherlock.http://www.ferretuniverse.com/health/lympho.asp
Eipä oikein hoito mitenkään tuohon vaikuta.. =)
Sinun kommenttisi oli "Fretit ei kyllä kuole alle neljä vuotiaana, että mielenkiintoinen "aikoja sitten"
kommentti. "
eli aika ehdoton kannanotto siihen että fretit eivät todellakaan kuole alle neljä vuotiaana, vaikka molemmat tiedämme että tosiaan, näin saattaa käydä.
Sehän ei ole edes kovin harvinaista, toki tiedät että tuo juveniili lymfooma ja muutkin syövät ovat freteillä melko yleisiä?
Puhumattakaan siis suolitukoksista sun muista onnettomuuksista, kun se fretti tosiaan on aika tapaturmanaltis eläin.
Se mihin kommentoit oli siis lause
"varmasti onnellinen uudessa kodissam jos ei ole kuollut pois jo aikoja sitten =)"
Eli eihän se kirjoittaja mitenkään edes sanonut että fretti on varmasti kuollut jo, ei edes ottanut kantaa mihinkään todennäköisyyksiin, hän vain toi ilmi tosiaan että mikäli fretti on vielä hengissä, niin on varmasti onnellinen uudessa kodissa.
Johon sinun sitten oli pakko päteä että fretti ei tosiaan kuole alle 4v iän, mikä siis on suorastaan valehtelua, samoin kuin jos väittäisit että ihminen ei kyllä kuole alle neljä vuotiaana.
- Oma tunnari
Mä saan fretin, muuten mistä eläinkaupasta tai tilaamispaikoista saa frettei?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24845373Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111250Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236521Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302249- 391677
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530