kuulumisia oi kiva saada. AK sivuilla muutama nuorimmista on jo kotona ja ACC on tuollakin jonkun mielestä tullut erityisellä tunteella kuin myös Mikkelissä.
Tampereen
keikalta
261646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
oli ollut erityisesti Lappeenrannan keikalla eilen.
Angel are calling oli siis Ak sivuilla keikasta kertoneiden mielestä ollut pysähdyttävän tunteella vedetty.
Iltasanomat näköjään ollunna paikalla:
http://www.iltasanomat.fi/videot/?id=1438980&ap=1
Onkohan ens viikon Iltiksessä taas veret seisauttava livearvostelu Arin keikasta. Sama tekijä tietenkin kuin Lahden öissäkin.
Kuulostaa niin hemmetin hyvältä tuo Ari! Kohta pääsee itekin taas keikalle, jee!
siit plusat et biisit näköjää elää kynsis eli omaa tulkintaa käytetää nyt ku on ne sisäistäny ja ne myös muuttuu kokoajan*** aril on näemmä hinku rankempaan menoon *** siit waa sit ite sompaan omaa rähinää jatkossa***
Ite oon ollu muutamalla Arin keikalla ja samaa mieltä oon.Kun kassaa on meen ehottomasti taas.Ari on mahtava kaikin puolin.Kuten Ville Valo,toinen mun idoli.
näytti että sellanen juttu odotettavissa?
Eipä tuo hääwiltä waikuttanu tuo Arin keikka ku wideoo kattelin.
et oo sit harjotellu siel apinaorkesteris waik käskin;;;you lazy monkey****
Haastattelija heti oletti että aikuinen mies ei voi olla Arin keikalla musiikin tähden vaan seurana.
vähän kuin seurana. Musiikki ei kuulemma ihan ole semmosta mistä tykkää.
tahtoo niin sanoo miten asiat on kysymyksest huolimatta*** ite oisin kyl myöntäny reilust et joo diggaan äänestään mut jos on huono itsetunto nii eihän sellasilt woi mitää waatii *** mahdollist on myös et todella on waa seurana mut sitähän ei woi mennä heti olettamaan waan wois kysyy niin et wastaaja saa asian päättää eikä haastattelija***
Olen kyllä tiennyt, että Koivunen ja hänen yhtyeensä ovat huonoja, mutta en uskonut, että noin huonoja. Soitto on hirveänkuuloista ja epätahtista rymistelyä. Koivusen laulu on aika kamalaa epävireistä vinkunaa.
Jään odottamaan vittuiluja.
niin väsynyt provo, ettei tähän jaksa edes vittuilla.
Noiden lyhyiden pätkien perusteella Arin ääni on kuosissa taas. On mennyt joillain keikoilla toi laulu vähän niin ja näin. Nyt kuulostaa Arilta taas. Hienoa. :)
Selkeesti tossa elokuun ja syyskuun alun kieppeillä ääni oli ylirasittunut ja flunssakin vaivas. Mutta ilmeisesti on ehtinyt levätä, laulutunnit (mikäli on jo alkaneet) on auttaneet ja flunssa parantunut. Mahtavaa lähteä kuuntelemaan taas The Ääntä livenä. ;)
kuulostaa kun ei oo nuha eikä yskä, mut kyll se ton flunssanki aikana on välillä kuulostanu ihan "sairaan" hyvältä-niinku nosturissa moni biisi.
Nosturissakin jotkut vedot oli ihan mahtavia, esim. Wasted Years ja FFTF. Sairaan hyvältähän tuo Ari kuulostaa. :D
Nosturi. Täällä kehutaan Arin Nosturin keikkaa!!!!!
ovat menneet viime keikoilla vähän niin ja näin niin miksi täällä kuitenkin ollaan käyty kirjoittajien kimppuun kuin hyeenat kun joku on sanonut rehellisen mielipiteensä siitä.
kuuluu?
must sen äänes ei oo ollu muuta ku normaalii waihteluu eikä se oo siit mihinkää muuttunu*** tosin alkuun werrattuna on tullu sitä särmää lisää ja vetowarmuutta ja tulkintaa biiseihin mikä on waa hywä asia***
et prowos tais men taas harakoil ***
vai??
Todella mahtava meno ja keikkakin on onnistunut lähes täydellisesti mitä ilmeisemmin. Ihanaa, että Ari itsekin on käynyt kommentoiamassa ja lahjuksista kiittämässä.
foorumilla kirjoittamassa, sen juttuja on aina niin kiva lukea. :D
Vaikutti tosiaan olevan loistokeikka, yleisö on ainakin ollut ihan fiiliksissä ja bändilläkin oli kuulemma silmiinnähden hyvä meininki.