Scorsesen Mafiaveljet kehnon-

lainen tekele

- kovin tuntuu yliarvostetulta elokuvalta tuo kohellus,joka ei ollut kovinkaan uskottavalta; meno oli melkein kuin jostain saippuasarjasta...suunsoittoa baareissa...tappeluja..ammuskelua - ei syvyyttä aiheen käsittelyssä.
Joe Pescin mukanaolo tekee melkein farssin elkuvasta kuin elokuvasta. Ray Liotta on lahjakas näyttelijä muttei pelastanut heiveröistä juonta.

4

1070

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on sun mielipide.

      Ja mm...Robert De Niron "kultakausi" sai vielä muutaman vuoden jatkoa, muuten se olisi jo ajat sitten sammunut. Muutenkin oli hyviä näyttelijöitä.

      Niin ja tuskin meillä ole varaa siihen sanoa yhtään mitään, koska tuskin se ole meistä kiinni, että mikä menestyy ja mikä ei.

      Voittaa kyl muutamat suomalaiset elokuvat aivan mennen tullen.

    • joko olet

      vanha kuin Joulupukki, naispuolinen tai sitten vasta liian nuori ymmärtämään näitä asioita.

    • ...ehkä

      >> ei ollut kovinkaan uskottavalta; meno oli melkein kuin jostain saippuasarjasta... ei pelastanut heiveröistä juonta.

      Eikös vaan olekin hilpeää miten fiktiiviset tarinat ovat sitten uskottavia ja ... ööö ... vahvoja kun taas todellisiin tapahtumiin pohjaava elokuvakäsikirjoitus ei ole "uskottava" vaan "heiveröinen".

      Vai voisiko olla sittenkin niin että Hollywood-mätke on jo puuduttanut sinut niin pahan kerran että ilman 100 miljoonan efektejä ja täysin järjetöntä käsistä joka on silkkaa splatteria et saa tarpeeksi kiksiä ?

    • Anonyymi

      Yksi parhaista leffoista hitto ikinä.De niro on näyttelijöistä yksi parhaista,tulee hyvänä kolmosena Kevin spaycen jälkeen.Denzel loistaa ykkösenä.Kaikki tässä hyvää ei muuta huonoa kuin että se loppui.Monta kertaa parempi kuin Kummisetä (niinkuin aika monet elokuvat)Suosittelen tätä elokuvaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1168
    2. 69
      1081
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      838
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      761
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      741
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      694
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      633
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      25
      628
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      38
      518
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      487
    Aihe