Mikä olisi hyvä lisko aloittelijalle? Ja paljonko se tulisi maksamaan sen kaikki varusteet? Kiitos etukäteen vastaajille.
Lisko aloittelijalle?
3
1292
Vastaukset
- Lizard78
Oletko miettinyt, millaisen liskon haluat? Päivä- vai yöaktiivinen, kooltaan iso vai pieni, paljonko sinulla on varaa sijoittaa liskoosi? Nämä asiat kannattaa ensin miettiä kunnolla...
Hyviä "ensiliskoja" ovat parta-agamat (jotka tosin vaativat ison terraarion) tai sitten vaikka leopardigekko, joka menee yksinään esim. 100 litran akvaariossa.
Eri liskolajeilla on eri tarpeet, luonnollisesti =o)
Käyppäs vilkaisemassa www.herppi.net, sieltä löydät kaiken kanttavan tiedot näistä liskoista ja muistakin...- -.-
Lisko voisi olla päiväaktiivinen, aikas lailla pieni ja raha-asiasta en ole aivan varma... Ei se KAUHEAN kallis saisi olla.
- Sesilija
-.- kirjoitti:
Lisko voisi olla päiväaktiivinen, aikas lailla pieni ja raha-asiasta en ole aivan varma... Ei se KAUHEAN kallis saisi olla.
hapsuvarpaat eli ripsusisiliskot on pieniä, päiväaktiivisia ja eivät tietääkseni itse lisko kovin kalliskaan?
pieniä ja päiväaktiivisia ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001713- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4381094- 1701023
- 58801
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126782- 83730
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38675- 57671