Johannes koskinen sen paljasti !!!! demareita häiritsee perintöveron kevennys, se mukamas aiheuttaa eriarvoistumisen lisääntymistä ?????????? eli jos perheestä kuolee toinen tai kumpikin elättäjä , pitäisi perheen hankkimasta omaisuudesta siirtää suurempi osuus valtiolle !muuten se aiheuttaa eriarvoisuutta? KATEUTTA KATEUTTA ei mitään muuta!
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id70494.html
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id70494.html
Vastaukset 12
Vanhimmat
meinasi,että kyllä ihmisen kuoltua valtiokin haluaa oman osansa, ainakin demujen hallituskaudella , sillä menot on todella suuret!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200709146586492_uu.shtml
...
Onneksemme demareiden ei nyt eikä tulevina vuosina tarvitse vaivata päätään näillä perintöveroasioilla, sillä kristallipalloni näyttää, että sosdemarien puolue saa aivan rauhassa kutistua ja näivettyä opposotion rauhassa seuraavat vuodet.
Se on suuri onni ja ilon aihe Suomen kansalle.
koko demari"aate" perustuukin.
aiheuttaa, jos maajussit ja yrittäjät saavat oamisuutensa siirrettyä seuraavalle sukupolvelle ilman perintöveroa ja 'tavallinen' ihminen ei.
Nostettiin 20.000,- euroon.
KAIKILLE.
Saatanan Paasitornin paskanpuhujat ja valehtelijat.
Ettekö millään ymmärrä että kusette kaikilla
rintamilla omaan PESÄÄN!
pääkaupunkiseudulla yksiökin on 100000 euron arvoinen.
On se kuule hyvä apu, vaikka lainaakin joutuisit ottamaan asuntoa varten.
Tämäkin on liikaa ilmeisesti.
Kysymys oli vain siitä että tuo veroton raja
koskee KAIKKIA.
Ei siitä onko se suuri vai pieni. Punatulkut
kun mieluusti huutavat rikkaiden perijöiden
saaneen ja muiden jääneen ilman.
Oikaisin punaista tietämättömyyttä.
Tai pikemminkin ropakantaa.
Vai on tuloerot viimevuosina kasvaneet ennätyssuuriksi. No kukakohan ne tuloerojen kasvun edellytykset loi kavereilleen ja punikeille Suomessa. Demarit, nimenomaan demarit omille höösäämilleen pääsosialisteille ja muille Suomen Pankin eläkeläisille (esim. Sirkka Hämäläinen). Tuloerot on kasvaneet nimenomaan eläköitymässä olevien taistolaisten hyväksi ja nimenomaan Koskisen ja muiden Suomen punikkipäättäjien suojeluksessa. Turha itkeä Koskisen yhtään mitään. Ja mitä tulee jakopolitiikkaan, niin se on kommunismia. Vois Koskinenkin alkaa edes retoriikassa siirtyä pari piirua yksilöllisempään suuntaan. Harva suomalainen punikkeja lukuunottamatta haluaa olla tiskin takana käsi ojossa odottamassa jakajalta osuuttaan. Ihmiset haluaa tehdä itse, ITSE, eikä olla sosiaalidemokraattien jakamisen varassa. Nyt kun sellaiseen ollaan menossa, niin Koskinen, pääjehu epäoikedenmukaisen punikkieliitin suosijana itkee heidän puolestaan, vaikkei tule itse saamaan tätä menoa mitään kun Suomi muuttuu. Koskinen on liian nuori hyötyäkseen vanhakantaisesta punikkejen eliittiohjelmasta enää, vaikka kuinka ruikuttais.
Demarit ovat niin kateellista porukkaa maailmansivun,että ovat valmiita vaikka sosialisoimaan se takia.
omaisuusveron ja se nyt heitä kaduttaa. Julkisesti ovat tunnustaneet tehneensä mokan.
Vanhanen oli kyllä pääministerinä edell. hallituksessa mutta sos.demit sai tahtonsa läpi. Omaisuusvero olisi ollut jatkuvaa tuloa valtion pohjattomaan kassaan mm. Lipposen työhuonekuluihin ja Lipposen mahtavan arkistotilan maksuihin. Äijällä ittelläkin olisi varaa vuokrata tilat, mutta pitää olla siellä Päiviä vahtimassa.